Dubový nábytek: Ten, který se dědí po generace

Nábytek z masivu není kusem, který budete muset za pár let vyměnit, protože se rozlepí, oláme nebo se začne štípat, takový vám vydrží desetiletí a těšit se z něj budou děti vašich dětí. Takže místo nakupování nábytku z dřevotřísky, raději investujte do pořádného nábytku, u kterého se investice vyplatí. Dubový nábytek je tomu příkladem.

A pokud jste člověk, který rád investuje do svého zdraví i zdraví rodiny, nábytek z masivního dřeva bude sázkou na jistotu. Masiv neobsahuje ftaláty a jiné chemické látky, které se vypařují z lepidel. Prohlédněte si nabýdku na nábytekzdubu.cz a vyberte si klidně jídelní stůl masiv či jiný kousek dle vaší libosti.

 

Investice pro celou rodinu

Můžete zvolit jídelní stůl, vitrínu, lůžko, nebo i oblíbený kus nábytku komoda masiv dub, a vždy zajistíte interiéru charismatický vzhled. Lze také tvrdit, že jeho koupí investujete do budoucnosti svých dětí, ale i zdraví celé rodiny. A co se týče životnosti takového nábytku, můžete se z něj těšit i za dlouhé roky. Pokud jej nebudete vystavovat nepříznivým vlivům, jako je déšť, nenecháte jej okousat od domácích mazlíčků a tak dále, neztratí svůj půvab ani tehdy, když se vám podaří například stěnu nebo stůl poškrábat.

 

Jak o dubový nábytek pečovat

Jídelní stůl masiv dub či jakýkoli jiný nábytek z tohoto materiálu, nepotřebuje žádnou extra péči. Občas je dobré vzít navlhčený hadřík a povrch nábytku utřít. Vůbec nevadí, že je hadřík navlhčený, protože právě dubové dřevo je vůči těmto vlivům poměrně dost odolné. V případě, že nezvolíte lakovaný nábytek, bude vhodné jej jednou za pár měsíců přetřít voskovaným leskem. Použít můžete také lněný olej či jiný olej, záleží jen na vás, čemu dáte přednost. To už vám ale výrobce může poradit. Navíc oproti měkkým dřevinám, jako je borovice nebo smrk, bude dub poměrně odolný vůči poškrábání, ale pokud se přece jen stane, lze ho obrousit.

1 thought on “Dubový nábytek: Ten, který se dědí po generace

Comments are closed.