Dvoukolové dopravní prostředky, se kterými vyzrajete na kolony!

Všichni jistě velmi dobře víme, jak vypadá doprava nejen v krajských městech, ale i v městech menších velikostí. V době dopravní špičky jsou všude samé kolony, auta se na sebe lepí, ale vzhledem k velikosti vozu nemají řidiči jinou možnost, než stát za vozem před sebou, uklidňovat se, nebo troubit, ale tím si v koloně ještě nikdo nikdy nepomohl. Ideálním řešením, jak vyzrát na hustou městskou dopravu, je pořízení dvoukolového dopravního prostředku. Jaké jsou nejvhodnější?

 

Kola, nebo raději elektrokola

První a zároveň i finančně nejméně nákladnou variantou dvoukolového dopravního prostředku do města je klasické kolo. Ne všichni ale mají rádi náročné šlapání, zejména pak do kopců. V takovém případě jsou vhodnější volbou elektro kola. Sice je stále hlavním zdrojem pohonu šlapání, ale je výrazným způsobem usnadněné. Ve velkých městech využívají elektrokola i poštovní doručovatelé. Bezpečnost na cyklostezkách zase zajišťují pražští záchranáři, také na elektrokolech. Více o tomto tématu se dozvíte ZDE.

maxstream.cz_kentoya_cz_01

Elektrokola a jejich přednosti

Zatímco zdrojem pohonu je u elektrokol stále šlapání, elektromotor tuto činnost výrazným způsobem usnadňuje. Jízda do kopce bude stejně namáhavá, jako jízda po rovině na klasickém kole. Energii pro motor zajišťují akumulátory, které mají elektro kola také nainstalované ve své konstrukci. Náklady na 100 km jízdy mohou být u nejvyvinutějších modelů jen 6 Kč. To nabízí například elektrokola Kentoya.

maxstream.cz_kentoya_cz_02

Skútry – malá kola, malá spotřeba, malé starosti

U skútrů je hlavním pohonem klasický benzínový motor. Proto s ním samozřejmě nelze jezdit po cyklostezkách, ale zase u něj nemusíte šlapat. Podle toho, jaký máte rádi výkon, si můžete vybrat mezi skútry 50 ccm nebo skútry 125 ccm. Díky malým průměrům kol jsou velmi snadno ovladatelné, což je do města ideální vlastnost. Skútry disponují opravdu minimální spotřebou, která je v porovnání s klasickými motorkami někdy až několikrát nižší. Jízdu si můžete užívat bez starostí.