EFEKTIVNÍ ZATEPLENÍ VAŠEHO DOMU! KTERÝ ZPŮSOB JE ZE VŠECH NEJLEPŠÍ?

Navykli jste si plnými doušky dopřávat si ve svém bytě nebo domu tepelné pohody? A co že to je? Životní funkce a pochody u člověka jsou omezeny na velmi úzký teplotní rozsah. Je známo, že tepelný komfort člověka je dán aktuální teplotou vzduchu, ale svůj vliv mají také teplota stěn a okolních předmětů ve zkoumané místnosti. Rozhodujícím faktorem však stále zůstává teplota. A udržet teplotu v poměrně úzkém rozmezí v hodnotách mezi 20 až 23 stupňů Celsia v průběhu celého roku není vždy jednoduché a již vůbec ne levné.

 

Nejlevnější energie je ta, kterou dokážete ušetřit

Chceme-li ušetřit peníze za topení, měli bychom zateplit celý dům. Tepelná izolace je důsledné opatření směřující k separaci různě teplých prostředí tak, že se co nejméně ovlivňují. Hlavním cílem je omezit aktuální náklady na energie, ať už na celkové vytápění či na klimatizaci. Pochopitelně není vhodné šetřit za úplně všech okolností. Vložené investiční prostředky se musí vrátit na úspoře provozních nákladů v co možná nejkratším čase, nejlépe během pěti let.

 

Hlavní rozdíly mezi jednotlivými  typy izolací – papírová a stříkaná PUR pěna, foukaná minerální.

1)    Celulózové vlákno v podobě opravdu jemných vloček. Vločky jsou mechanicky křehké s navýšenou prašností, proti působení vlhkosti. Odolávají výhradně krátkodobě a proto je vhodnější do konstrukcí, kde se izolant nedostane do přímého kontaktu se vzdušnou vlhkostí. Materiál má sníženou požární odolnost. Aplikuje se speciálním pneumatickým foukáním, které se pomocí hadic dostane do těžko přístupných prostor od výšky 4 cm. Vhodný spíše pro novostavby či nenáročné zákazníky, kteří uvítají levnější variantu.

2)    Izolant na bázi tzv. PUR pěny vzniká smícháním dvou tekutých složek, po jejichž reakci na vzduchu dochází k tzv. expanzi pěny a po zaschnutí vznikne opravdu pevná pěnová izolační vrstva. Jedná se o dokonalý materiál vznikající na stavbě typickou chemickou reakcí. Má nízkou požární odolnost. Jeho mimořádně kvalitní provedení vyžaduje na rozdíl od předchozích dvou materiálů přímý a zároveň otevřený přístup do odizolovaného prostoru. Po aplikaci se musí tvarově upravit přímým odříznutím nadbytečně. Vhodný je zejména pro jakékoliv novostavby. Jeho životnost v konstrukci není dlouhodobě ověřená (na trhu je totiž teprve několik let.) Cenově je ze všech tří srovnávaných materiálů úplně nejdražší.

3)    Minerální vlákno v podobě minerálního granulátu. Na trhu vystupuje pod názvem MAGMARELAX. Charakteristické vlastnosti pro tento typ izolantu jsou pružnost, vysoká požární odolnost, nenasákavost a také dlouhodobá životnost. Aplikuje se pneumatickým foukáním umožňující pomocí hadic dostat se i do těžko přístupných prostor od výšky 4 centimetrů. Vhodný pro rekonstrukce a také nové domy. Nabízí 15letou záruku a cenově se nachází mezi nejlevnější celulózovou izolací a pak nejdražší PUR pěnou. Realizace je hotová za několik hodin, bez jakéhokoliv hluku a nepořádku, za plného provozu domácnosti a návratnost nepřesáhne 5 let. A jaké máte možnosti provedení?

 

ZATEPLENÍ VAŠEHO STROPU. SNADNO, RYCHLE A EFEKTIVNĚ? OPRAVDU TO JDE!

Věděli jste, že zateplením svého stropu můžete ušetřit až celých 30 % nákladů z vaší energie. To je výzva a hlavně vás to nebude stát veškeré rodinné úspory. Představujeme velice zajímavý systém MAGMARELAXChytrá technologie zateplení.

Minerální izolace zvaná MAGMARELAX® je vytvořena z velice kvalitních přírodních materiálů, které jsou zárukou kvalitního výsledku. Skvěle tepelně izoluje, díky nerostnému původu odolává ohni, což výrazně zlepší i požární odolnost domu. Dokáže vzdorovat větší vlhkosti, hlodavcům a také plísním. Má dlouhou životnost – záruka 15 let. Celá realizace trvá pouhých 3-5 hodin, bez hluku a nepořádku, za běžného chodu domácnosti.

Pokud máte ve svém stropě jakoukoliv dutinu, můžete bez velkých stavebních úprav nafoukat izolaci přímo do ní. Stačí vytvořit jen pár otvorů do podlahy, které se po aplikaci zase následně ihned uzavřou. Nafoukáním izolace se utěsní i nejmenší skuliny a otvory bez tepelných mostů, nimiž ucházel teplý vzduch z vytápěných místnostní, který představuje až třetinu vašich vynaložených nákladů. Dalším způsobem je nafoukání systému MAGMARELAX přímo na podlahu půdy. Tato skvělá metoda se volí tam, kde není dutý prostor k dispozici či je příliš nízký. Na volnou plochu podlahy půdy se nafouká vrstva minerální vlny o síle 20 až 30 cm. Tato vrstva již velice dobře tepelně izoluje a zároveň ji lze pořídit za velice rozumnou cenu. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde vychází opravdu nejlépe. Jedinou menší nevýhodou však je, že půda není jinak využitelná.

Do třetice nabízíme i stropní systém MAGMARELAX.

Stropní systém MAGMARELAX® vytvoří výhradně lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, finančně nenáročnou a přesto stále moderní, ekologickou a krásnou podlahu, kterou lze zaizolovat. Jedná se o sofistikovanou konstrukci z OSB desek a dalších doplňků pro zajištění 100% funkčnosti izolace a podlahy. Konstrukce se předem připravuje a následně se vzniklé dutiny zafoukají touto minerální izolací zvanou MAGMARELAX®. Dům tak nemusíte zatěžovat pokládáním těžkých izolačních desek a betonovou podlahou.

 

Čím dříve s tímto začnete, tím dříve ušetříte

Není přece nač čekat, je třeba se rychle rozhodnout. Navštivte ještě teď webové stránky na adrese www.mojeizolace.cz a nezávazně se informujte. Určitě se vám to vyplatí. Nebo použijte bezplatnou zákaznickou linku 800 100 533, kde vám ochotně poradí.