51194065 - background and texture of decorarive redwood striped on wall, xylia xylocarpa taub wood

Po strojovém čištění svou podlahu ani nepoznáte

Naše babička doma chová dva psy. Pro její podlahu je to pohroma. Babička se totiž s mytím podlahy moc nezatěžuje a psy po procházkách taky nijak nečistí, takže je její podlaha dost zanesená. Psi dovnitř nosí špínu z venku, ta se potom usazuje v podlaze, a když se podlaha dlouho nemyje, jsou pak nečistoty v ní uchycené velice důkladně.

Kdykoli když babičku navštívím, snažím se jí s úklidem pomáhat. Pokaždé umyji podlahu, ale moc to k ničemu nevede. I když má skoro všude v bytě lité linoleum, které se snadno udržuje, je to její už tak špinavé, že s ním obyčejné vytírání nic nesvede.

Myslím, že babičku to nijak netrápí, protože už ani neví, jak její podlaha vypadala, když byla ještě čistá. S rodiči jsme rozhodli s tím něco udělat. Vybrali jsme strojové čištění, které zajistí firma. Zavolala jsem do firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., voskování linolea, čištění podlah Praha a vysvětlila jsem jim, jak se to s babiččinou podlahou má. Poradili mi, že kromě čištění bychom babičce mohli nechat podlahu navoskovat, špína nepronikne tak hluboko a její udržování bude snadnější. Další výhoda navoskované podlahy je ta, že méně klouže, bude to tak pro babičku i bezpečnější.

Chtěli jsme babičku překvapit, takže všechny práce musely proběhnout, když byla pryč. Zaměstnance servisu jsem do babiččina domu pustila jen pár minut poté, co odešla z domu. Ihned se dali do práce. Rotační kartáče čistily podlahu hloubkově, brzy zvládly vykartáčovat všechny nečistoty a linoleum bylo čisté.  Voskování už pak netrvalo dlouho a práce byla hotova dříve, než se babička vrátila.

Babička se nestačila divit. Ptala se mě, co jsme jí s podlahou provedli, a nechtěla věřit, že se takhle mohla změnit jen čištěním a voskováním. Moc nám potom děkovala a říkala, že takovou krásnou podlahu už si teď musí udržet za každou cenu.

Recept na vynikající kefírové lívance

Už vás nebaví pořád dokola dělat klasické lívance nebo palačinky? Přidejte do těsta kefír a uvidíte, že tohoto zpestření nebudete litovat. Budou mnohem více nadýchané a vláčené. Budete na ně potřebovat 250 – 300 ml kefíru, menší hrnek polohrubé mouky, ½ lžičky sody, špetku soli 2 vejce. Všechny ingredience smíchejte v míse buď ručně, nebo ručním mixérem. Pokud máte rádi sladké, přidejte do těsta i lžíci cukru. Těsto nechejte chvíli odležet. Rozpalte si lívanečník nebo menší pánvičku a rozehřejte na ní olej.

37322060 - photo of vacuum cleaner cleaning dirt on carpet

Malou naběračkou nalijte trochu těsta na pánev, osmažte z obou stran a hotovo, už nemusíte nic dělat. Na lívance si můžete dát cokoliv, co máte rádi. Například máslo s medem a skořicí jsou tyto kefírové lívance perfektní kombinace. Když se říká, že v jednoduchosti je síla, tak tento recept to rozhodně potvrzuje. Je jednoduchý, zabere vám to jen chvíli a uděláte tím radost úplně každému, komu lívance naservírujete.

Takže pokud rádi experimentujete rádi oživujete klasické recepty, tak tento je tip je pro vás určitě ten pravý. Jen si dejte pozor, aby se vám těsto nevylilo na zem. Špatné to bude samozřejmě hlavně v případě, pokud máte v kuchyni koberec. Nicméně kdyby se tak stalo, nedělejte si z toho těžkou hlavu.

Kontaktujete úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 10,  která nabízí to nekvalitnější strojové čištění koberců. Koberec vám vyčistí tak, že bude vypadat jako nový, proto se raději do toho nepouštějte sami a přenechte to těmto zkušeným profesionálům. Jejich ceny jsou navíc velice příznivé, tudíž se rozhodně jedná o investici, která se vyplatí.