Existuje šetrný prací prášek s vysokou prací silou?

Ze všech stran se na nás řítí reklamy na prášky na praní, které propagují dokonalou čistotu. Má to ovšem jeden velký háček. Tyto komerční prášky sice většinou výborně vyperou, ale znečišťují životní prostředí. Nám už ale není jedno, jak tyto prostředky působí na naši planetu. Proto hledáme prací prášek, jenž dobře pere, a zároveň je také ekologický. Připadají vám tyto dva požadavky protichůdné? Vypadá to, že se opravdu vylučují.

 

Děti nemohou chodit špinavé

Pětatřicetiletá Eva má rodinu se dvěma malými dětmi a pere obden. Velmi se zajímá o ekodrogerii, v žádném případě jí není lhostejné, čím pere. „Stále hledám prací prostředek, který by byl šetrný k životnímu prostředí a přitom měl dostatečnou prací sílu. Připadá mi, že se to vylučuje. Když je prostředek šetrný, prádlo se nevypere, je zašedlé, barvy jsou zatažené,“ říká zklamaně. Zdá se, že eko praní šetrné k životnímu prostředí je stále ještě hudbou budoucnosti. Eva nepopírá, že kdykoli objeví na trhu nějaký nový prací prášek, který se tváří jako ekologický, vyzkouší ho. Jenže po prvním praní obvykle dospěje k názoru, že je sice šetrný, ale jeho kvality nevyhovují jejím požadavkům. „Potřebují prostě kvalitně vyprat, nemohu si dovolit, aby děti vypadaly špinavé,“ vysvětluje Eva.

 

Eko praní bílého i barevného prádla

V současnosti ale přichází na náš trh nový ekologický prací prášek Karapuz, který slibuje splnit jak vysokou kvalitu praní, tak i šetrný přístup k životnímu prostředí. V prací síle se vyrovná i ostré konkurenci komerčně dostupných pracích prostředků. Hodí se jak pro barevné, tak i bílé prádlo, navíc umožňuje prát i při nižších teplotách na 30 °C. Skládá se z palmového a palmojádrového mýdla, které šetří životní prostředí. Vytváří jemnou pěnu, díky níž se eko praní stává realitou. Šetří strukturu prádla, jeho složky se rozloží na látky, které přírodu nijak nezatíží. Šetrný je i pokožce, takže je vhodný k praní prádla alergiků nebo dětí. Ekologický prášek Karapuz by se proto měl stát součástí vaší ekodrogerie, kterou máte běžně kdykoli k dispozici v domácnosti. Více informací o něm najdete na www.sollus-sro.cz