Foukaná izolace je řešením i pro starší domy

U novostaveb je běžné, že se používají moderní technologie na mnoho věcí včetně zateplení a celkové izolace domu. U starších staveb ale nemusí být zamezení tepla tak jednoduché. Řešením je foukaná izolace, která je pro starší domy vhodná.

Náklady za vytápění rodinného domu bývají jednou z největších položek v rozpočtu rodiny. Častým problémem je unikání tepla z domu a nutnost tak topit více a častěji, aby bylo doma teplo a nemuseli jsme chodit v mikinách a svetrech. Výměna oken a dveří nebo celkové zateplení fasády může zčásti pomoci, ale největšímu úniku tepla nezabrání. K tomu totiž dochází stropem, protože teplo stoupá vzhůru a přes strop ho mizí až třetina. Důvodem je chybějící izolace nebo izolace v už dost špatném stavu, která teplo v domě už nedokáže udržet. Právě pro tyto případy je vhodnou volbou foukaná izolace Magmarelax, která se hodí nejen pro novostavby, ale také i pro starší domy.

Ideální podmínky pro unikání tepla vytvářejí starší stropy v rodinných domech s trámovou konstrukcí s dřevěným roštem. Běžně se používají klasické desky z minerální vaty, je však potřeba je různě ořezat a upravit, umožní vznik tepelných mostů a manipulace s nimi je složitá a pracná a zanechá dost nepořádku. Foukaná izolace používá jako izolant minerální vlnu, která se na potřebné místo přivede hadicí a poté aplikuje, jak již název napovídá, foukáním. Tím se izolant dostane do každé mezery a praskliny a vytvoří souvislou jednolitou plochu, která zabrání vzniku tepelných mostů a není potřeba již žádných dalších úprav, ořezávání nebo začišťování. Je tak vhodná i pro opravu již nefunkční nebo špatně položené izolace.

Samotná aplikace navíc nezabere víc než pár hodin a není potřeba dům nijak složitě připravovat, není potřeba lešení, pokrývání nábytku fólií nebo narušování soukromí díky pohybu dělníků po domě. Izolační materiál je umístěn v zásobníku na korbě nákladního auta a odtud je hadicí přes několik malých otvorů přiváděn přímo na místo určení, odpadá tak složitá příprava i následný zdlouhavý úklid, dělník po sobě vše uklidí a hadici sbalí zpět na auto, se kterým odjede. Zateplení stropu vám dokáže během topné sezóny ušetřit až 30 % nákladů na vytápění a přitom návratnost vstupní investice je do pěti let. Sjednejte si u společnosti IP Polná nezávaznou schůzku, při které technik obhlédne váš dům a bezplatně navrhne nejlepší řešení.