OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foukaná izolace pomáhá majitelům rodinných domů překonat léto

Když se řekne tepelná izolace, většinu z nás jako první napadne spojení s teplem a ochranou tepla před jeho únikem. Izolujeme rodinný dům, aby v něm nebyla velká zima a izolujeme okna, aby neprofukovala. Izolace ale může pomoci i od horkého počasí.

Nesmělé jaro a příjemné teploty s tím spojené brzy vystřídá tropické léto. Už jsme si zvykli, že se teploty denně dostávají ke třiceti stupňům a i u nás je horko jako u moře. Dny tak můžeme trávit na terase či své zahradě a užívat si příjemného sluníčka, doma však chceme k odpočinku příjemnou teplotu a ne přehřáté místnosti, ve kterých se skoro nedá dýchat. Zvlášť u těch podkrovních to ale může být problém, protože přes střechu se teplo dostane do pokojů a nejde vyvětrat ani v noci. Stropy místností pod střechou totiž izolaci často nemají nebo je již ve špatném stavu a často je tak nic nechrání před teplem slunečních paprsků a tropických teplot. Foukaná minerální izolace pomáhá strop izolovat, udržet v podkroví opravdu příjemnou teplotu a zamezit tak přehřátí.

Izolaci stropu tak lze využít i k ochraně před nežádoucím teplem, abychom si v domě udrželi v létě chladnější klima. Funguje samozřejmě i v zimě, kdy naopak plní onu funkci udržení tepla, tedy zabraňuje nežádoucím únikům tepla pryč z domu. K těm nejčastěji dochází právě nechráněným stropem, neboť teplý vzduch stoupá vždy vzhůru a bez překážek opustí dům. Je třeba více topit a tak vynakládat větší množství prostředků a financí na zajištění tepla v domě a na konci topné sezóny se děsíme celkové faktury za teplo. Foukaná minerální izolace těmto únikům tepla zabraňuje a dokáže tak ušetřit až třetinu nákladů za vytápění.

Minerální vlna, která se v tomto případě používá jako izolant, je na potřebné místo dovedena hadicí vedoucí ze zásobníku na nákladním autě a jak už název napovídá, k její aplikaci se používá moderní technologie foukání. Výhoda této technologie spočívá v tom, že je rychlá a čistá, nezanechává tak nepořádek a je hotová během několika hodin. Izolační materiál zvaný Magmarelx se nafouká na určenou plochu, kde dokáže vytvořit souvislou vrstvu bez tepelných mostů a ihned po ukončení realizace začíná fungovat. Dalo by se vzpomenout na ono známé pořekadlo o dvou malých mouchách jednou ranou. Izolace v létě zabraňuje přehřívání a v zimě udržuje teplo a šetří tak náklady za vytápění.