Probuďte spící krásu – jak oživit váš vzhled?

Všichni ti, kteří už dlouho netrpělivě vyhlíželi jaro, se konečně dočkali. První teplé hřejivé sluneční paprsky, pomalu probouzející se příroda, rozkvetlé stromy, všude plno barev. Inspirujte se jí i vy, přizpůsobte svůj vzhled tomuto ročnímu období a přestaňte být šedou myškou.

 

Nebojte se experimentovat

Jaro představuje ideální čas na změnu. Tak proč si trochu nezaexperimentovat? Změňte svou barvu vlasů nebo ji alespoň lehce oživte, prosvětlete. V módě je momentálně zrzavá, odvážnější typy si budou libovat v sytě korálové, jahodové blond nebo růžově zlaté. Konzervativnější dámy pak potěší návrat k přirozenosti, který se projevuje v hnědých odstínech. Ne všechno, co je trendy, vám však musí slušet, proto se raději svěřte do rukou profesionálů a nechte si od nich poradit.

 

Podtrhněte přirozený půvab

Pokud jde o letošní jarní kosmetické trendy, pak se řiďte heslem, že méně je více. Denní líčení by mělo být jemné, pořád kraluje tzv. „nudelook“, který klade důraz na přirozený vzhled. Postačí minimum make-upu, který sjednotí pleť, na zářivosti jí pak dodá rozjasňovač nebo rozjasňující krém. Veškerá pozornost se soustřeďuje na oči, zvýrazněte je řasenkou, která vám vykouzlí podmanivý pohled. Nezapomeňte na úpravu obočí, které musí vypadat naprosto přirozeně. Právě ono totiž rámuje vaši tvář a dodává ji celkový výraz. Na rty pak stačí použít jen balzám nebo neutrální odstíny rtěnek ve světle růžové.

 

Pusťte do života barvy

V barvách se můžete odvázat v případě manikúry. Odstíny akvamarínu či zářivě žluté budu tou správnou volbou, skvěle vypadají také metalické barvy, stálicí pak zůstává nesmrtelná červená. V současnosti však hrají prim hlavně něžné, romantické odstíny, především pudrově růžová. Přirozenost se vrací i v této oblasti, namísto dlouhých špičatých nehtů se do popředí dostávají krátké s oblými liniemi. I nadále pokračuje trend zdobení, například kamínky, třpytky či jarní květinové motivy. Tak se nebojte v tomto směru trochu odvázat, na jaře si to můžete dovolit!