Gergana, Viognier aneb kde sehnat kvalitní bulharská vína

Obliba pití vína je v České republice na velmi vysoké úrovni. Dlouhodobě zavřené restaurace a vinné bary domácí konzumaci jenom podpořily. Čas od času si totiž i jinak nepijící člověk musí dát skleničku dobrého vína, aby se nezbláznil z okolního stresu a pracovních starostí. Ostatně sklenička vína před spaním je doporučována i lékaři na zlepšení krevního tlaku a prokrvení končetin. K těm nejlepším vinným odrůdám se řadí vína z Bulharska, která ovšem nejsou v tuzemsku tak známá.

 

Viognier jako skvělý doplněk k letním salátům

Tradiční bulharská odrůda Viognier je sice v současné době pěstována takřka po celém světě, ale svůj původ má v chorvatské Dalmácii. Odborníky je toto víno považováno za velmi dobré, a dokonce jej někdy srovnávají s proslulým Chardonnay. Oproti němu ovšem Viognier nabízí konzumentovi větší množství aromatických látek, díky čemuž si jej vychutnáte hlavně u lehkých letních salátů nebo tučných ryb. Toto víno se také velmi dobře hodí ke grilované drůbeži.

 

Kde sehnat víno Gergana?

Další velmi oblíbenou bulharskou odrůdou je Gergana, která vznikla křížením již existujících odrůd. Spojením nepříliš úspěšných odrůd Dimyat a Muscat Otonel bylo vytvořeno vynikající víno plné chuti a nádherné barvy. Světle žlutá barva s nazelenalým nádechem přímo vybízí k ochutnání. Kvalitní víno Gergana shánějte pouze na webových stránkách obchodu, který zboží odebírá přímo od bulharských vinařů. Tím pádem máte jistotu, že za své peníze skutečně dostanete vynikající víno z Bulharska.

 

Kolik stojí víno Syrah?

Pokud byste chtěli ochutnat i kvalitní červené víno, zaměřte se hlavně na odrůdu Syrah. Ta vyniká intenzivní chutí borůvek a švestek s lehkým nádechem fialek. Díky tomu se víno báječně hodí ke zvěřině nebo červeným masům, a proto nesmí chybět na žádné pořádné večeři. Pořizovací cena tohoto vína není nijak likvidační. Láhev o objemu 0,75 litru zakoupíte za přibližně 160 Kč.

Bulharská vína nakupujte pouze na renomovaném e-shopu, který je výhradním dovozcem od vinařů z Bulharska. Pouze tak si dopřejete konzumaci opravdu dobrého vína.