Granátové jablko – cenný zdroj důležitých látek

Ovoce, kterému se mnoho lidí vyhýbá, ať už kvůli složitému loupání nebo kvůli vysokému obsahu semínek. Granátové jablko je však skvělým pomocníkem v ochraně před spoustou onemocnění. Zařaďte jej do jídelníčku ještě dnes!

 

Král ovoce

Aminokyseliny jsou základem všech buněk v lidském těle. I když většinu získáváme z masa a vajec, je dokázáno, že granátové jablko má až 15 druhů aminokyselin. Je velmi bohaté na vitamíny A, C, E a B a minerální látky jako vápník, jód, draslík, železo, hořčík a sodík. Vitamín C je nepostradatelný pro imunitní systém a jeho správnou funkci, vitamín B pomáhá s mozkovou činností a jako faktor potlačující stres. Vitamín A dokáže aktivovat metabolické procesy v tkáni oka a tak zlepšuje vidění.

Pokud trpíte menstruačními bolestmi, pak je granátové jablko ve vašem jídelníčku nepostradatelné, protože zlepšuje hormonální funkce. Toto ovoce je také skvělým pomocníkem při hubnutí, protože zlepšuje metabolismus, napomáhá trávení a vylučuje toxiny z těla. Granátové jablko také pomáhá lidem s akné či nepěknou pletí.

 

Smoothie z granátového jablka

Granátové jablko také skvěle chutná a kde jinde si jeho chuť naplno užít než v kombinaci s ostatními druhy ovoce ve smoothies? Nechte se inspirovat na rychlou a chutnou snídani či svačinku.

 

Jahodové smoothie

1 hrnek jahod

1 granátové jablko

1 jogurt

2 lžičky medu

 

Exotické smoothie

1 ananas

1 granátové jablko

2 banány

1 papája

500ml kokosového mléka

Sójové smoothie

300ml sójového mléka

1 granátové jablko

1 hrnek borůvek

trochu zázvoru

Smoothie mixér

Pro snadnou přípravu smoothies je zapotřebí výkonný mixér. Jedním z takových je i novinka od společnosti Orava – vysokootáčkový mixér Orava RM-1550, který vás doslova oslní svým designem, ale i funkcemi. Díky vysokému příkonu (1500 W), dokáže mixér roztočit otáčky až na 30 000 za minutu, v důsledku čehož bude vaše smoothie rychle a snadno hotové. Mixér si poradí s každým typem potraviny i s těmi nejhouževnatějšími. Dvoulitrová nádoba poskytuje dostatek místa nejenom na smoothies, ale také na polévky, koktejly či omáčky. Snadné ovládání i snadná údržba z něj dělají oblíbeného pomocníka do každé moderní domácnosti.

Pokud vás mixér Orava RM-1550 zaujal, najdete jej na www.orava.info.