Novinka mezi superpotravinami: LUCUMA!

Pokud se zabýváte zdravým životním stylem, určitě jste se již setkali s řadou superpotravin, které mají na vaše zdraví blahodárný vliv. Lucuma je nováčkem ve světě superpotravin. Už jste ji vyzkoušeli?

 

Co je to lucuma?

Lucuma je exotické ovoce, kterému se přezdívá zlato Inků. Ti jej skutečně vyvažovali zlatem. Toto sladké ovoce pochází z oblasti suchých údolí pobřeží And v Peru, kde roste ve výšce 1000 – 2400 m.n.m. Později se lucuma rozšířila také do Chile a Ekvádoru.

 

Jaké má účinky?

Mezi superpotraviny se lucuma dostala díky svému vysokému obsahu živin. Je totiž bohatým zdrojem betakarotenu, antioxidantů, vitaminu B3, draslíku, železa, hořčíku, fosforu, vápníku, vlákniny, uhlohydrátů, vitaminů a minerálů. Lucuma vám pomůže pro lepší a rychlejší hojení ran, má také protizánětlivé účinky a podporuje rychlejší buněčnou regeneraci. Pokud zařadíte lucumu do svého jídelníčku, budete pomaleji stárnout, obohatíte vaši stravu o přírodní sladidlo a zdroj vlákniny. Pomůže vám i v boji proti únavě!

Jak ji zařadit do stravy?

K zařazení lucumy do stravy vás může nalákat její chuť, připomínající vanilkovou zmrzlinu s javorovým sirupem. I díky tomu se skvěle hodí do různých dezertů, které navíc osladí svým přírodním cukrem. Kromě dezertů se hodí k výrobě zmrzlin, ovocných koktejlů, kaší nebo cereálií. Lucuma je velmi všestranná, mohou ji konzumovat i děti nebo diabetici. Prášek z lucumy neobsahuje lepek, cukr, umělá sladidla, barviva ani konzervanty.

Lucumu můžete použít k dochucení jogurtů, zmrzlin nebo dezertů, skvěle chutná například s nepraženým kakaem. Asi nejvíce oblíbená je však lucuma do smoothies. I vy si tak můžete vaše oblíbené smoothie obohatit o tento výživný prášek z lucumy! Stačí vám k tomu vaše oblíbené suroviny, které vám ve smoothie chutnají, a kvalitní smoothie maker. Zvolit můžete vysokootáčkový kuchyňský mixér Orava RM-1000 G, který má velmi výkonný motor, a můžete jej využít pro přípravu smoothie i jako klasický mixér pro sekání či drcení. Mixér Orava je vhodný pro přípravu šťáv, ovocných dezertů nebo koktejlů. Suroviny zpracovává tak, že v nich zůstává maximální objem živin a vitaminů. V balení naleznete také 2 druhy nerezových nožů pro mletí a mixování a 5 ks mixovacích nádob (3x velká 900 ml, 2x malá 500 ml). S výkonem 20 000 ot./min. můžete v mixéru drtit i tak tvrdé suroviny, jako jsou kostky ledu. Mixér Orava RM-1000 G se velmi snadno čistí a veškeré demontovatelné díly lze mýt v myčce nádobí. Na www.orava.cz si můžete mixér Orava pořídit za 1 699 Kč.