Havarijní pojištění jako jistota ochrany na dovolené! Proč ho zřídit a kde nejvýhodněji?

Pokud vyrážíte na dovolenou autem, musíte si dát pozor na celou řadu věcí. Vaše auto byste před cestou měli dát kompletně prohlédnout. Může mít i skryté závady, které by vám mohly na cestě způsobit obrovské potíže. Myslet musíte také na pojištění. Nezáleží na tom, jestli vyrážíte objevovat krásy České republiky, nebo se chystáte do zahraničí. Vaše auto by kromě povinného ručení mělo mít i havarijní pojištění. Před čím vás „havarijko“ ochrání a kde ho můžete zřídit to nejvýhodnější?

 

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je vnímáno jako doplněk povinného ručení. Jedná se ale o samostatný druh pojištění. Jeho účel je ten, že havarijní pojištění kryje škody, které mohou vzniknout při havárii, vztahuje se také na vandalismus, na odcizení vozidla i na poničení či zničení vozidla přírodními živly. Havarijní pojištění se může vztahovat také na úrazy přepravovaných osob, na čelní sklo, dají se pojistit i zavazadla či může sloužit ke krytí nákladů, které jsou spojeny se zapůjčením a užíváním náhradního vozidla. Právě na dovolené je jistotou, že všechny problémy, se kterými se můžete setkat, díky pojištění vyřešíte a nebudete muset mít strach o vaše peníze. Uvědomte si, že zejména v zahraničí se můžete dostat do obrovských potíží…

 

Na co si dát pozor?

Nad formou havarijního pojištění je nutné přemýšlet. Pojišťovny totiž nabízejí různé formy havarijního pojištění. Můžete si vybrat určité varianty krytí, u svědomitých řidičů jezdících bez nehod se vyplatí zvolit tzv. „malou havárku“, která kryje pouze živelní škody, výbuch, požár, nebo vandalismus. Pojištění je levné a vyřeší mnoho problémů. Samostatně se dá sjednat i pojištění odcizení, kterým se chrání nejčastěji majitelé starších a zachovalých aut.  Pravdou ale je, že největší výhodou, kterou většina pojišťoven dnes nabízí, je pojištění ALLRISK, které kryje všechna rizika vztahující se na motorové vozidlo, ochrání tedy skutečně před vším a většinou je dražší pouze o zlomek ceny!

 

Kde zřídit do nejvýhodnější?

Pokud chcete získat opravdu výhodné havarijní pojištění, nespoléhejte sami na sebe. Můžete totiž oslovit společnost Gorau s.r.o., která spolupracuje téměř se všemi pojišťovnami na českém trhu. Má tedy dokonalý přehled o tom, co a kde je možné sehnat nejvýhodněji, což nabízí i vám. Gorau s.r.o. vám pomůže najít pro vás nejvýhodnější pojištění rychle a bez starostí. Na společnost se můžete obrátit i v případě, pokud máte zájem o pojištění osob či majetku.

 

Stačí se podívat na www.gorau-pojisteni.cz