Když zateplujete panelový dům, neměli byste zapomínat ani na střechu

Rozhodli jste se využít společné finance na opravy a údržbu panelového domu investovat do snížení energetické náročnosti budovy a tím snížili průměrné výdaje za spotřebu energií? Jestli ano, tak potom jste jistě přemýšleli o zateplení. Zateplení paneláků velmi výrazně sníží zejména náklady na odběr energií na vytápění v zimě, které jsou nejvyšší. Nejčastěji se využívá zateplení fasády, ale zapomínat byste neměli ani na zateplení střech. Zejména pro majitele vrchních bytů je velmi důležité.

 

Nezateplená půda znamená pro vrchní byty problém

Pokud plánujete komplexní zateplení, nemělo by zateplení půdních prostor bytových domů rozhodně chybět. Pokud byste zateplení půd neprovedli, majitelé vrchních bytů budou znevýhodněni. Teplo jim sice nebude unikat fasádou, ale přes stropy stále ano! Vrchní byty už nad sebou nemají další vytápěnou místnost, která by bránila tepelným únikům. Teplý vzduch se řídí základními fyzikálními pravidly a stoupá vzhůru. V horkých letních dnech se prostory pod střechou zase přehřívají, takže teplo prostupuje naopak do bytu. Myslete na to a zateplete i půdy.

 

Která technologie je ta správná?

Zateplení půd bytových domů se může provádět hned několika technologiemi a různými materiály. Každá metoda dosahuje jiných účinků a má svá specifika. Samozřejmě, že vám bude zateplení půd nabízet i firma, která bude zateplovat celou fasádu. Ta vám nejspíše nabídne stejnou technologii a stejné materiály, jako na fasádu.  Musíte ale myslet na to, že půdy bytových domů nejsou stejné, jako jejich fasády. Při zateplení pomocí deskových materiálů vzniká velké riziko nepřesností a netěsností, které by mohly vést k nedokonalé izolaci. Raději využijte spolehlivější a účinnější metodu zateplení půd na panelácích.

 

Ideální volbou je využití foukané izolace Magmarelax

Foukaná minerální izolace Magmarelax se řadí mezi nejúčinnější metody zateplení půd obecně. Může být využita na půdy rodinných domů, bytových domů i komerčních objektů, vždy se skvělými účinky. Skvělé izolační účinky jsou docíleny především vynikajícími vlastnostmi izolačního materiálu a také technologií aplikace. Specialistou na Magramelax je na našem trhu společnost IP Izolace Polná, která zajistí aplikaci materiálu přesně a rychle. Výsledek bude dokonalý už za pár hodin.

 

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.