Hygiena matrací – jak je na tom vaše ložnice?

Výměna ložního prádla jednou za dva až tři týdny je ve většině domácností samozřejmá. Málokdo ale ví, že tento postup k ideální čistotě ložnice ani zdaleka nestačí. Tenká vrstva prostěradla nedokáže dostatečně ochránit potah matrací před znečišťujícími vlivy, a ty se postupem času stávají semeništěm choroboplodným zárodků a zásobníkem nepříjemného prachu. Praktické chrániče matrací naštěstí umí situaci značně usnadnit.

Jejich funkce je prostá. Brání mechanickému poškození matrace, a také ji chrání před znečištěním a vnikáním roztočů do jejích vnitřních vrstev, což výrazně zvyšuje životnost i zdravý spánek na lůžku.

Pro koho je vhodný chránič matrací?

Tento praktický pomocník se uplatní v celé řadě situací. Zcela jistě ho ocení domácnosti s malými dětmi a seniory, jejichž hospodyňky se často potkají se znečištěním vzniklým uniklou močí nebo skvrnami od vylitého jídla a pití. Chránič matrace dokáže postel zabezpečit i při velké katastrofě. Stačí ho vyprat, většina se jich pere na 95°C, a o nic víc se nestarat.

Přicházející léto dokáže znepříjemnit zasloužený odpočinek i lidem, kteří se hodně potí. I když se pot během dne z matrace odpaří, zanechá po sobě soli a další minerální látky, které postupně ucpávají prodyšné póry v matraci a brání její optimální funkci. Neprodyšná matrace pak problém pocení ještě zhoršuje a celý kruh se uzavírá.

A v neposlední řadě by měli zbystřit i alergici nebo astmatici. V čisté matraci se totiž nedokáží množit plísně, roztoči ani choroboplodné zárodky způsobující alergie, takže i tady by měla být ochrana matrací jasnou volbou.

Prodyšné chrániče matrací chrání vaše zdraví i spokojený spánek

Pokud se rozhodnete zajistit své rodině i sobě co nejoptimálnější prostředí pro skutečně uvolňující a posilující spánek, rozhodně se nesnažte vsázet na nejlevnějšího koně. Levné a nekvalitní chrániče matrací totiž často postel uzavřou do neprodyšného obalu, nedovolí jí dýchat a ve výsledku tak celou situaci zhorší. Kvalitní výrobky s nepropustnou vrstvou přizpůsobenou pro ideální dýchání a odvětrávání matrace naleznete v eshopu deky.eu. Nabízené modely patří k tomu nejlepšímu, co je na našem trhu k dostání.

V širokém sortimentu naleznete všechny standardní rozměry chráničů od dětských postýlek až po velké manželské postele 200×220 Oceníte i praktické gumy na přichycení v rozích (chránič se překrývá ještě prostěradlem) a pohodlné praní v pračce na 95°C. A při jednom nákupu si můžete rovnou vybavit i celou ložnici od kvalitních dek až po trendové ložní povlečení. Spánkem přece trávíme více než jednu třetinu života, proč si tedy tyto chvíle maximálně neužít?