Z jakých důvodů se vyplatí investovat do zateplení vašeho stropů?

Chcete investovat do svého útulného bydlení, abyste zvýšili komfort své domácnosti? Hledáte rozumné investice, které by tolik nezatížily váš rodinný rozpočet, ale na druhou stranu byly skutečně účinné a pomohly i do budoucna? Každý rok je jednou z největších položek rodinného rozpočtu právě vytápění. Na něj právě vynaložíme ročně i několik desítek tisíc Kč. Hledáte skutečně efektivní metodu, jak snížit výdaje na vytápění domu? Zaměřte se na efektivní zateplení stropů! Tato investice se skutečně vyplatí.

 

Stropy jsou tím nejvíce rizikovým místem každého domu

Nezáleží na tom, zda máte starý dům z klasických cihel nebo moderní dřevostavbu, která stojí jen pár let. Nejvíce rizikovým místem každé stavby jsou stropy. Právě jimi uniká podstatná část tepla. Jak je to vůbec možné? Odpověď jsme se všichni učili již na základní škole, konkrétně v hodinách fyziky. Teplý vzduch má nižší hustotu, než-li vzduch studený. Je lehčí a stoupá vzhůru, zatímco studený vzduch se drží u země. Teplý vzduch stoupá směrem ke stropům a pokud ty nejsou řádně zateplené, uniká drahocenné teplo velmi rychle a ve větším množství pryč. Právě z těchto důvodů je zateplení stropů rozumnou variantou.

Úspora až 30% současných nákladů za vytápění domů

Zateplení půdních prostor a stropů s sebou přináší opravdu vysokou účinnost a úspory. Ta se projevuje nejvíce v úsporách za celkové vytápění. Díky tomu,že teplý vzduch zůstane déle v obytné místnosti, není nutná vysoká intenzita vytápění. Vaše náklady na vytápění mohou být až o 30% nižší, než jsou aktuálně. 30% ze současných výdajů může být i částka přesahující například 10 000 Kč ročně, což není málo. Stačí vybrat jen správnou metodu.

 

Nejlepší je zateplovat foukanou izolací zvanou Magmarelax

Stropy a půdy se dají zateplovat nejrůznějšími způsoby i materiály. Nejefektivnější metodou současnosti je zateplení pomocí foukané minerální izolace. Ta vytvoří na ploše vaší půdy i v dutinách souvislou vrstvu izolačního materiálu bez jakýchkoliv mezer. Mezi úplně nejlepší materiály na trhu u této technologie patří izolace Magmarelax.

Detailní informace o tomto druhu izolace najdete na webové stránce poskytovatele www.mojeizolace.cz.