Investice do zlata v době vyšší inflace zachrání velké peníze

Možná jste už v médiích zaregistrovali, že se Česko začíná v posledních týdnech a měsících potýkat s nárůstem inflace. Dochází ke zdražování řady potravin, zboží a služeb. Za stejné peníze si už dnes koupíte mnohem méně nežli ve stejnou dobu před rokem. A situace se může ještě zhoršovat. Abyste kvůli inflaci nepřišli o značnou část svých úspor, je zapotřebí s nimi nějak naložit. Jako velmi dobré řešení se tradičně jeví investice do zlata.

 

Při investici do zlata nic neriskujete

Pokud si zvolíte investiční zlato, vložené finanční prostředky budou maximálně ochráněné před vysokou mírou inflace. Zlato totiž tomuto jevu prakticky nepodléhá, o čemž se lze snadno přesvědčit na různých grafech, na nichž zjistíte, že cena zlata neustále stoupá. Čím více peněz před krizí do investičního zlata vložíte, tím méně riskujete, že vás inflace zažene do úzkých.

 

Zlato je snadno a rychle dostupné i pro méně movité občany

Druhou velmi dobrou možností je investice do nemovitostí. Jenže na pořízení bytu či rodinného dmu, který byste pak mohli pronajímat, je nutné disponovat spoustou peněz, řádově se jedná o miliony korun. Zdaleka ne každý si takovouto investici může dovolit, protože má řada lidí našetřené spíše desítky, maximálně stovky tisíc korun. Zlato v podobě investičních cihliček a mincí je v tomto směru výrazně dostupnější.

Nejmenší zlaté slitky o hmotnosti 1 gramu vás vyjdou na méně než 2 tisíce korun. Aby měla investice do zlata smysl z hlediska ochrany peněz, je samozřejmě zapotřebí vložit přeci jen vyšší sumy. Přesto si však nákup investičního zlata může dovolit široká veřejnost. Přispívá k tomu i fakt, že je investiční zlato osvobozeno od platby DPH, což například u zmíněných nemovitostí činí zpravidla dost značnou sumu.

 

Na koho se obrátit?

K tomu, abyste mohli investovat do zlata, nemusíte vykonávat nic zvláštního. Pakliže zvolíte tradičního dovozce a prodejce se sídlem v Obecním domě v Praze, respektive jeho web zlate-mince.cz, můžete si zlato zakoupit online, tedy třeba z domova, když se vám to bude hodit. Společnost garantuje rovněž výkup zlata. Až tedy nastane ta pravá chvíle, své investiční zlaté slitky a mince pohodlně prodáte za férových podmínek dle aktuální hodnoty drahého kovu na trhu.