Konečně blatníky, které k horskému kolu sedí!

Blatníky k horským kolům neodmyslitelně patří. I když velmi často nepatří k základní výbavě kola, když ho koupíte, a někteří bajkeři se jim úmyslně vyhýbají, mají blatníky jednoznačný přínos. Ruku na srdce, opravdu se vám chce po každé jízdě, kdy projedete skrze kaluž nebo i po mírně rozbahněné cestě, omývat své kolo a prát celý cyklistický outfit?

Říká se, že blatníky kazí estetickou stránku horského kola. Že bajk s nimi nevypadá dobře. Blatníky na kolo Mudhugger to však vyvrací. Dokazují, že i s blatníkem si horské kolo může zachovat svůj jedinečný sportovní vzhled. Na první pohled jsou totiž od konkurence značně odlišné, a to právě tím, že jsou laděné více do sportovního designu.

 

Nízká hmotnost, malá velikost

Z praktického hlediska určitě oceníte jejich nízkou hmotnost. Nejmenší a nejlehčí blatník Mudhugger se pohybuje dokonce po hranicí 100 gramů. Malým bonusem navíc je fakt, že výrobce těchto blatníků myslí i na ekologii. Vyrábí se totiž ze stoprocentně recyklovaného polypropylenu.

Mudhugger nabízí přední i zadní blatníky na kolo, oba typy ve dvou variantách, které se liší především velikostí. Na přední kolo si můžete pořídit blatník Shorty X, který se nejlépe hodí pro kola s průměrem 26 a 27,5 palců. Větší velikosti kol, pokud chcete, aby vás blatník dokonale ochránil i před do obličeje létajícím blátem, budou vyžadovat variantu FRX.

Podobná situace je i u zadních blatníků, opět zde existují dvě velikosti. Blatníky Mudhugger lze nainstalovat i na celoodpružená horská kola.

 

Blatníky prověřené anglickými dešti

Nápad na vznik těchto netradičních blatníků vznikl v Anglii. Víme, že o deštivé počasí tam není nouze, při jízdách v terénu je tak přítomnost bláta na zádech, v obličeji a po celém kole zcela běžná. Bratři Bruce a Jamie Gardinerovi to ale chtěli změnit. Když zjistili, že běžné blatníky pro jejich horská kola ne tak úplně stačí, pustili se do vlastního vývoje. Vznikly tak blatníky Mudhugger, které jsou díky náročným anglickým podmínkám spolehlivě prověřené.