Jak vybírat gumové autokoberce

Autokoberce patří k nejčastějším autodoplňkům, které rádi obměňujeme. Dají se pořídit ve většině autosalónů, na benzinových pumpách nebo i v supermarketech. Jak si ale vybrat ty nejlepší autokoberce?

 

Textilní nebo gumové?

Na výběr je ze dvou základních typů.Tím prvním, častějším a žádanějším jsou textilní autokoberce. Při jejich výběru hraje klíčovou roli zejména vkus řidiče. Textilní koberce je možné vybírat hned v několika barevných provedeních, výjimkou nejsou ani koberce jednobarevné s barevným obšitím a dokonce i koberce, na které se můžete nechat vyšít text, logo, obrázek dle vlastního výběru. Jejich nevýhodou je však údržba. Textilní autokoberce vyžadují prakticky stejnou údržbu jako například zátěžové koberce v halách. Samozřejmostí je pravidelné vysávání a čištění speciálními prostředky. I při sebevětší opatrnosti však nemají textilní koberce extra dlouhou životnost. Pokud máte textilní koberce v autě, se kterým pravidelně, každodenně jezdíte, pak se vám na určitých místech začnou koberce časem prošlapávat. Navíc v zimním období tyto koberce trpí.

 

Kvalitní gumové autokoberce

Bláto, sníh, posypové soli, to vše přispívá k rychlejšímu zničení koberců. Pokud jim chcete prodloužit životnost, pak doporučujeme před zimou vyměnit textilní koberce za gumové koberce do auta. Ty sice nejsou až tak estetické, ovšem pro dané roční období jsou mnohem vhodnější. Při jejich výběru je potřeba nehledět na cenu. Pokud si vyberete koberce levné, zřejmě vám nebudou sloužit dlouho, protože budou vyrobeny z nekvalitní gumy. Naopak, jestliže si připlatíte, získáte koberce z kvalitní gumy, které budou mnohem odolnější. Zároveň si při výběru dejte pozor, aby vámi zvolené koberce měly zvýšený okraj. Díky tomu vám koberec zachytí veškeré nečistoty a nedojde ke znečištění zbytku vozidla. Co se údržby gumových koberců týká, tak tak je velmi rychlá a jednoduchá. I když bude koberec plný vody, stačí ho jen opatrně z auta vytáhnout a špínu vylít. Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv typ koberců, můžete si vybrat ze široké nabídky na stránkách www.vopi.cz/autokoberce/.