Jak a kdy začít plánovat svatbu?

Konečně se to stalo! Váš vyvolený vás požádal o ruku a vy jste souhlasila. Můžete se naplno pustit do svatebních příprav a udělat všechno proto, aby byl váš svatební den nezapomenutelný. Víte, jak a kdy začít plánovat svatbu? Inspirujte se ověřenými radami a vytvořte si svůj vlastní svatební harmonogram.

 

Oznámit to blízkým

Po žádosti o ruku a prvotní radosti nebo překvapení vás čeká oznámení svatby svým blízkým. Řekněte to rodičům, rodině i přátelům. Nebojte se ukazovat také zásnubní prsten a pomalu si začněte se snoubencem plánovat, koho na svatbu pozvete, kde svatba bude a v jakém stylu byste ji chtěli mít.

 

Svatební rozpočet

K veškerému svatebnímu plánování vám pomůže rozpočet. Díky němu totiž zjistíte, jak velkou část rodiny můžete nebo chcete pozvat. Ujasníte si, jestli chcete svatbu i s kamarády nebo budou třeba jen na večerním rautu. Svatební rozpočet vám pomůže naplánovat i místo, styl svatby a v neposlední řadě také určí, zda si koupíte nebo půjčíte svatební šaty.

 

Plán, krok po kroku

Rozhodně si napište plán, kde podrobně krok po kroku uvedete, co vás v následující době čeká. Podívejte se do kalendáře a vyberte si datum, kdy se chcete vdávat. Vyberte roční období, místo a také styl svatby. Od těchto tří kroků se odvíjí zbytek plánování.

 

Do čeho investovat

Nešetřete na svých vysněných svatebních šatech a svatebním pánském obleku. Finance investujte také do svatebního fotografa, který vám vytvoří vzpomínku na celý život. Vyberte si také moderátora zábavy a případně profesionálního dj, který bude po celou dobu svatby hrát. A rozhodně nešetřete ani na svatebních prstenech, které vám zůstanou navždy.

 

Na co nezapomenout

Až budete mít datum svatby, můžete začít pracovat na svatebním oznámení. Nezapomeňte na něj uvést místo, čas a případně další důležité podrobnosti o obřadu i svatební hostině. Můžete připsat i dress code, aby si hosté mohli pořídit skvěle padnoucí společenské šaty na svatbu.

 

Nestresujte se ze svatby

Zkuste se na svůj den opravdu těšit a co nejméně se stresovat. Je jasné, že se to lehčeji říká než dělá, ale stres nikdy nikomu nepomohl, právě naopak. Vaše svatba bude rozhodně nezapomenutelnou událostí, na kterou budete společně se svým nastávajícím i rodinou a přáteli vzpomínat. Užijte si svůj velký den naplno a věřte, že všechno bude tak, jak má. A pokud jste na něco zapomněli nebo se vám něco nepovedlo? Nelámejte si s tím hlavu, alespoň nebude ani o legraci nouze.