Jak dokáže přírodní dřevo ovlivnit kvalitu vašeho spánku?

Také se rádi chlubíte tím, že máte doma postel ze dřeva? A přesto vám otravuje spánek celou řadou chyb a defektů? Pak jste možná při nákupu sáhli trochu vedle a vaše spánková hygiena dostává každou noc pořádně zabrat. A jak je to možné?

Většina postelí u nás je totiž vyrobena z levné dřevotřísky potažené dýhou. Oproti masivu na první pohled rozdíl skoro nepoznáte, ale jakmile ulehnete, hned budete mít jasno.

 

Masiv versus dřevotříska

Postele z dřevotřísky při každém ulehnutí podezřele skřípou, vržou a nezřídka nepříjemně překvapí i pohyblivou konstrukcí. Vydrží ve slušném stavu maximálně několik málo let a prakticky ihned začnou sbírat negativní body u svých uživatelů.

Na vině je již samotná konstrukce tvořený lisovanými a dýhovanými dřevotřískovými deskami, což jsou vlastně štěpinky dřeva spojené k sobě velkou dávkou lepidla. Nejenže špatně drží, ale navíc se z lepidel mohou časem uvolňovat nezdravé výpary, neblaze působící na náš organismus. Sami jistě dobře znáte ten chemický zápach, který se z takového nábytku line ihned po jeho rozbalení. A oblíbené „vyčichnutí“ je jen krátkodobým řešením. Jak může být atmosféra v ložnici příjemná, když se do ovzduší uvolňuje něco takového?

Postele z masivu se naproti tomu bez použití lepidel obejdou. O přirozenou ochranu jejich povrchu se starají přírodní směsi vosků, olejů a pryskyřic, které si poradí se všemi nežádoucími faktory znečištění. Takto upravené dřevo stačí je lehce otřít, a hned bude vypadat jako nové. Pevná masivní konstrukce navíc nevrže a bez potíží vám vydrží od svatby až do důchodu. Bez nadsázky.

 

Postele z masivu nemusí být drahé

Říkáte si, že něco takového nemůže váš omezený rodinný rozpočet zvládnout? Pak vsaďte na tradičního českého výrobce, kterým je rodinná firma Postelia a její e-shop Spime.cz, vyrábějící nábytek pouze z kvalitního jihočeského dřeva. Není třeba dovážet exotické dřeviny, když ty naše tuzemské, například dub, buk, javor nebo jasan odvedou úplně stejnou službu a za mnohem lepší cenu. Dejte jim příležitost zazářit i ve vaší ložnici!