MBA, titul, který otevírá dveře k lepší práci

Prestižní a dobře placená místa vyžadují také dobré vzdělání. Jeden z nejvíce uznávaných titulů je v současné době MBA (Master of Business Administration). Získat ho nemusí být tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Ať pracujete v mezinárodní firmě, vedete vlastní podnik nebo se na podnikání teprve chystáte, manažerské vzdělání se hodí vždy. Studium MBA klade důraz na propojení teorie a praxe, proto jsou jeho součástí i řešení různých problémů z prostředí firmy, se kterými se manažeři mohou v práci potkat. Cambridge Business School nabízí různé studijní programy, takže si každý může vybrat to pravé pro sebe a svou kariéru.

Nejen personalisté a HR pracovníci jistě uvítají program Personální management, zaměřený primárně na oblast řízení lidských zdrojů a personální procesy, včetně komunikace se zaměstnanci a jejich motivace. Obchodníkům a manažerům firem, které se zabývají obchodem, mohou v kariéře pomoci MBA programy zaměřené právě na nákup a prodej. Studijní program Sales Management se zaměřuje na řízení prodeje a strategii obchodu, ale i na získávání nových klientů a vylepšení obchodních dovedností.

Studium MBA se vám bude hodit i v případě, že se na vlastní podnikání teprve připravujete a plány na svou firmu máte jen v hlavě. Vyznat se na trhu a v obchodních věcech, zvládnout vedení i strategii firmy je samozřejmě důležité, ale umět efektivně komunikovat nejen s obchodními partnery, ale i zaměstnanci je často důležitější. Zlepšení komunikačních dovedností, základy leadershipu i efektivní řízení vás naučí studijní program Management Soft Skills. Vybrat si ale můžete i z dalších programů s různým zaměřením, jako je Private Law, Marketing and Public Relations nebo Management ve zdravotnictví a mnoho dalších.

MBA je mezinárodně uznávaný profesní titul, který vaši kariéru posune výše. MBA programy jsou formou postgraduálního vzdělání, které studenty učí teorii i praxi společně, seznamuje je s novými trendy v dané oblasti a rozšiřuje jejich kvalifikaci a informovanost. Prestižní titul MBA vám pak může pomoci nejen ve stávajícím zaměstnání, ale otevře vám dveře k manažerským pozicím v uznávaných firmách u nás i v zahraničí.