Jak efektivně čerpat dotace z programu Nová Zelená Úsporám?

Trápí vás vysoká energetická náročnost vašeho rodinného domu, ale nemáte dostatek finančních prostředků na to, abyste s touto situací udělali zásadní změnu? Nemusíte si zoufat. Podstatnou část finančních prostředků je možné získat díky státním dotacím. Program Nová zelená úsporám stále běží a v roce 2015 je ještě dostupnější, jednodušší a rychlejší než v předcházejícím roce. Žádosti budou přijímány elektronicky, a to od 15. května 2015.Žádná zdlouhavá administrativa
urychleny budou také veškeré administrativní úkony. Celý proces bude trvat pouze 9 týdnůod schválení žádosti, přes kontrolu dokumentace až po vyplacení dotace.
Výše dotace u rodinných domů je až 50% z výdajů, v Moravskoslezském a Ústeckém kraji je dotace až o 10% vyšší. Na rozdíl od 2014 můžete získat příspěvek na menší energetické úpravy, tedy dílčí opatření s podmínkou snížení tepelné spotřeby o min 20%.

Splnit podmínku dotace můžete i izolací stropu. Stačí vybrat tu nejlepší

Jestliže máte ve stropě dutinu, můžete se dokonce obejít i bez velkých stavebních úprav. Izolaci totiž můžete pohodlně nafoukat i do ní. Bude stačit jen pár otvorů do podlahy, do kterých se aplikuje foukaná izolace, a které se po aplikaci zase uzavřou. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory bez tepelných mostů, kterými ucházel teplý vzduch z vytápěných místnostní, který představuje až třetinu vašich nákladů.

Další možností je foukání izolace přímo na nevyužívanou stropní podlahu nebo díky moderní technologii je možné postavit naprosto rovnou lehkou podlahu, která vytvoří dutinu a ty se následně zaizolují, jedná se o tzv. Stropní systém MAGMARELAX®. Systém MAGMARELAX® je skvělým tepelným izolantem, díky nerostnému původu odolává ohni, což výrazně zlepší požární odolnost domu. Vzdoruje vlhkosti, hlodavcům a plísním. Má dlouhou životnost – záruka 15 let. Celá realizace trvá 3-5 hodin, bez jakéhokoli hluku a nepořádku, za běžného chodu domácnosti.

V zimě chrání spodní místnosti před únikem tepla a v létě naopak zabrání horku prostoupit do místností dolů. Takže pořád máte doma příjemné teploty.

Přidáme 2 konkrétní příklady výše dotací
1) Rodinný dům o zastavěné ploše 100 m2 má jedno nadzemní obytné podlaží. Zateplením stropu o výšce 30 cm se dosáhne úspory min 20 %. V tomto případě je dotace na zateplení stropu 33 000,- Kč vč. DPH + dotace na zpracování odborného posudku 4 500,- Kč

2) Rodinný dům o zastavěné ploše 100 m2 má dvě nadzemní obytné podlaží. Zateplením stropu o výšce 30 cm se dosáhne úspory min 14 %. Výměnou oken (o celkové ploše 20 m2) se dosáhne úspory 8%. Celková úspora je tedy 22%. V tomto případě je dotace na zateplení stropu 33 000,-Kč + dotace na výměnu oken 42 000 Kč vč. DPH + dotace na zpracování odborného posudku 9 500,- Kč.

Vše nechte na odbornících

Jednou z předních společností na našem trhu v této oblasti je IP Polná. Zabývá se již dvacet let energetickými výpočty a aplikací minerální foukané izolace MAGMARELAX®, vyrobené na přírodní bázi. Má certifikáty kvality ISO a zkušené specialisty. Pomůže vám posoudit stav vašeho domu. Díky tepelné kalkulačce sami uvidíte slabá místa úniku tepla a společnost vám připraví ideální návrh opatření přímo pro váš dům.

Více se informujte na www.magmarelax.cz/nzu nebo na telefonu 800 100 533.