Opotřebované spotřebiče mohou být černou dírou na peníze

Letošní zima skončila, a i když nebyla příliš mrazivá, přesto prověřila stav plynových spotřebičů, které se starají o vytápění našich domů a bytů. V této souvislosti možná mnozí pochopili, že jejich plynový kotel nebo topidlo má své nejlepší dny takříkajíc za sebou a výměna za nový a modernější spotřebič klepe čím dál intenzivněji na dveře. Právě jarní a letní období představuje skvělou příležitost pro to, něco s tím udělat.

 

Vývoj plynových spotřebičů jde stále velmi rychle kupředu a současné moderní modely jsou tak oproti těm již letitým při stejném výkonu výrazněji úspornější. Starý plynový spotřebič vyrobený třeba před dvaceti lety, může tak být zbytečnou černou dírou na vaše finance. Například dnes již zcela běžné plynové kondenzační kotle mohou být oproti tradičním kotlům staršího data výroby úspornější až třetinu. Podobné je to i v případě oblíbených plynových topidel tzv. vafek, které jsou na tuzemském trhu dostupné již mnoho let a jejichž výdechy nalezneme na fasádách domů v každém větším městě. Moderní topidla s vyspělými regulačními prvky mohou v porovnání s těmi starými ušetřit až 15% nákladů na plyn. To jsou jistě velmi pádné důvody, proč se nad modernizací vytápění svého domu nebo bytu zadumat. Na druhou stranu to však kromě jisté finanční investice znamená i čas spojený s nezbytným zařizování souvisejících záležitostí, což mnohé z nás zejména odrazuje a nutí k odkladům. Řešením může být, pokusit se obrátit na svého dodavatele plynu. Někteří z nich totiž poskytují svým zákazníkům v těchto záležitostech spolehlivou pomoc v podobě poradenství, různých cenových zvýhodnění nebo své finanční spoluúčasti. Nutno však zmínit, že jich v tuzemsku zatím není mnoho. Jste – li však zákazníkem právě jednoho z nich, máte z velké části vyhráno a po obavách.

 

Zajímavou nabídkou pro své klienty má například druhý největší tuzemský dodavatel plynu, Pražská plynárenská. Ta nabízí za zvýhodněných podmínek nejen plynové kotle od renomovaných výrobců jako například Viessmann, ale i plynová topidla různých značek a typů či průtokové ohřívače vody. Prostřednictvím svých partnerů zajistí firma i odbornou montáž a uvedení spotřebiče do provozu a navíc se při splnění určitých podmínek může na nákladech souvisejících s montáží i peněžně spolupodílet. „Přidanou hodnotu k dodávce plynu nabízíme našim zákazníkům v podobě různých doplňkových služeb a výhod, které budou dříve či později potřebovat, dlouhodobě. Kromě zajištění nových spotřebičů a jejich montáže, jim pomůžeme zejména i s opravou porouchaného spotřebiče, se zajištěním detektorů úniku plynu nebo spalin, revizí apod. Jsme opravdu velmi rádi, že tyto naše služby jsou ze strany klientů vyhledávané a naší pomoc využili již desítky tisíc z nich“, uvedl v této souvislosti předseda představenstva Pražské plynárenské Ing. Pavel Janeček.