Jak je důležité skladování potravin

S blížícím se létem se každý snaží na svém těle odstranit chyby, které na sobě napáchal během zimy. Někteří se snaží držet dietu, jiní se naopak pokouší své stravování změnit celkově a soustředí se na zdravý životní styl. Ať už spadáte do kterékoliv z těchto skupin, zcela jistě se doma neobejdete bez čerstvých potravin. A zřejmě nikdo je nenakupuje každý den, což ostatně při správném skladování není ani nutné. Snad v žádné domácnosti totiž nechybí bez nadsázky revoluční vynález – lednička. S lednicí plnou zdravých potravin nám hubnutí půjde daleko snáze. Naplněna by proto měla být bílými jogurty, nepříliš tučnými sýry, vysokoprocentní šunkou a hlavně dostatkem ovoce a zeleniny. Do mrazničky pořiďte maso, ryby a mraženou zeleninu. Z takových surovin snadno a rychle připravíte něco k snídani, obědu i večeři a nesklouznete tak k sušenkám či k nezdravým polotovarům.

Nakoupené potraviny rozhodně neházejte do poliček bez ladu a skladu, vše by mělo mít svůj systém, každá surovina má totiž jiné nároky na teplotu a vlhkost. Špatné uskladnění způsobí, že za pár dní budete muset jídlo vyhodit a spolu s ním poletí do koše i peníze.

Při výběru ledničky se soustřeďte i na spotřebu elektrické energie. Právě chladnička je totiž zapnutá nonstop, a proto je tak důležité vybírat správnou energetickou třídu, aby se nestala žroutem energie. Ušetříte tak nemalou položku ve vašem rodinném rozpočtu a účet za elektřinu pro vás už nebude noční můrou. Dvoudveřová kombinovaná chladnička Orava RGO-310 AW s mrazničkou spadá do nejnižší energetické třídy A+, její roční spotřeba energie je 227 kWh. Její objem činí 235 litrů, z toho 172 litrů připadá na lednici a zbylých 63 litrů je vyhrazených pro mražení. Nechybí v ní poličky z tvrzeného skla, které jsou optimálně navrženy tak, aby byl prostor využit na maximum. Samozřejmostí jsou nastavitelné nožičky a prostorná plastová zásuvka na zeleninu a ovoce, které tvoří naprostý základ zdravého jídelníčku. Ve dveřích chladničky se nachází držák na láhve nebo na vajíčka. Mechanické 5-stupňové ovládání dovolí jednoduché nastavení ideální teploty. Mrazicí box vám díky přehlednému rozdělení na 3 přihrádky umožní rychle najít vše, co potřebujete. Součástí balení je i forma na kostky ledu a škrabka na led. I když bude lednice pracovat na plné obrátky, hlučností vás rozhodně rušit nebude – dosahuje jen 41dB.

 

Prodává Orava za 7 499 Kč.

www.orava.eu