Jak jsem se stal majitelem automyčky

Po absolvování vysoké školy jsem se jal hledat zaměstnání. Pravda, mnoho mých kolegů si přivydělávalo již při studiích a některým z nich se dokonce podařilo po ukončení studia získat na stejných místech také práci na plný úvazek. Já jsem měl to štěstí, že jsem si během těch několika let, kdy jsem byl zapsán na Vysoké škole ekonomické a plnil svědomitě veškeré požadavky, přivydělávat nemusel. Rodiče mě při studiích plně podporovali a já jsem jim jejich štědrost oplácel dobrými studijními výsledky. Kromě kratších letních brigád jsem toho tedy do té doby v životě moc nenapracoval. Všechno má ale své pro a proti. Studentská léta zbavená pracovních povinností jsem si náležitě užil, o to horší ale bylo následné hledání vhodného pracovního místa. Kde vezmou mladého člověka bez zkušeností a bez praxe?

Ihned po studiích jsem se tedy byl zapsat na Úřad práce a doufal jsem, že mi s hledáním vhodného zaměstnání pomohou. Některé byrokratické náležitosti jsem vyřídil velmi rychle a těšil jsem se na první schůzku s poradkyní. Ta mi prozradila, že bych mohl začít podnikat. Pracovní úřad mladé podnikatele podporuje, a dokonce také finančně přispívá v začátcích. Nápad mě zaujal, a rozhodl jsem se, že začnu pátrat po možnostech. Vzhledem k tomu, že jsem byl na úřadě autem vypůjčeným od rodičů, řekl jsem si při cestě domů, že bych jej mohl nechat vyčistit v nové automyčce, která vznikla nedaleko úřadu. Sám jsem byl zvědavý, co je to zač, mluvilo se o ní totiž po celém městě. Myčka aut, ke které jsem přijel, vypadala již z dálky poměrně moderně.  Samoobslužné zařízení umožňovalo poměrně jednoduchou manipulaci a automobil jsem díky němu měl opláchnutý za pár chvil.

Mile mě překvapila také cena služby.Upoutal mě nápis BKF Carwash. Dal jsem si do hlavy, že se hned po příjezdu domů podívám na internet, abych zjistil, co je to za společnost. Narazil jsem na její stránky bkfcarwash.cz, kde nabízeli zřízení a vedení vlastní automyčky s podporou a pomocí společnosti. Zjistil jsem si veškeré potřebné informace a zvážil všechny možnosti. Vypracoval jsem si vlastní podnikatelský plán, který jsem na příští schůzce projednal se svojí poradkyní na pracovním úřadě. Dotace pro začínající podnikatele mi byly bez problému přiklepnuty. A já jsem se, s nepatrnými obavami, pomalu ale jistě pustil do hledání vhodného místa ke svému prvnímu podnikání. Ukáže teprve čas, jestli to bylo správné rozhodnutí…