Jak na kvalitní fotky mobilem

Majitelé chytrých telefonů často používají přístroj nejen k telefonování a posílání sms zpráv, ale také k fotografování. Fotografie však nejsou tak kvalitní, jako z drahého fotoaparátu. Inspirujte se malými triky, díky kterým budete fotit mobilem mnohem lépe.

 

1) Zvolte vyšší rozlišení

Při pořizování fotografií pomocí mobilního telefonu zvolte vyšší rozlišení, aby bylo možné fotografie i tisknout, případně na počítači zvětšit do velikosti obrazovky. Chytré telefony mají v současnosti lepší fotoaparáty a ostré, kvalitní fotky jsou tak samozřejmostí. Zajímejte se o to, v jakém formátu se fotografie ukládají a kolik místa zaberou.

 

2) Selfie tyč výhodou

Pokud se rádi fotíte s přáteli nebo s partnerem rozhodně si pořiďte selfie tyč. Fotografie, které vyfotíte přední kamerou jsou vždy o poznání horší než běžné focení mobilním telefonem. Selfie tyč vám tak pomůže, abyste neměli rozmazané fotky z dovolených, cest a společných zážitků.

 

3) Snažte se o ostré fotografie

Určitě si říkáte, že se přece vždy snažíte o ostré fotografie. Ovšem při focení blízkých objektů se může stát, že se pozadí rozmaže. Snažte se vždy o ostrost celé fotografie, následné rozmazání raději vytvořte v aplikaci, kterou si do mobilu můžete stáhnout.

 

4) Správné světlo

U focení mobilním telefonem je správné světlo více než důležité. Mobily většinou neumožňují focení s bleskem nebo focení pomocí scén jako například krajina, portrét nebo třeba západ slunce. Využijte tak slunečné dny, případně v místnosti rozsviťte veškeré možné osvětlení.

 

5) Chytré aplikace a úpravy fotek

Do mobilu si můžete stáhnout velké množství aplikací, které slouží k úpravě fotografií. Kromě cvičebních aplikací, které se používají s chytrým náramkem, případně hudebních aplikací pro propojení s bluetooth bezdrátovými sluchátky, vyzkoušejte také úpravy fotek do černobílá, kreslené formy nebo třeba s funkcí zkrášlení, rozmazání a podobně.

 

6) Nepoužívejte zoom

Vyhněte se použití zoomu. Na méně kvalitní fotce byste zoomem kvalitu ještě více snížili. Pokud můžete, tak raději běžte blíž k focenému objektu, případně s sebou na dovolenou nebo výlet berte raději digitální fotoaparát.

 

7) Víc barev – lepší fotka

Stejně jako může být pomocí krytu na mobil váš telefon barevnější, zaměřte se na barevné fotografie. Je dokázáno, že čím víc barev na fotce bude, tak tím víc bude fotka podařená. Vyzkoušejte například fotky podzimu, barevné listí, zelená tráva, slunečný den, případně rybník nebo jiná přírodní scenérie.