Kombinujte skandinávskou dietu se cvičením

Slyšeli jste už o skandinávské dietě, která je jednoduchá nejen pro zapamatování, ale také pro praktické použití. Dodržte její principy a zhubněte přebytečné kilogramy, aniž byste si jídlo museli vážit nebo zapisovat do tabulek. Navíc, při kombinaci se cvičením se výsledky dostaví ještě rychleji.

Výhody a nevýhody diet

Většina z nás má pojem dieta spojený s něčím nepříjemným. Každý už určitě zkoušel nějaký druh diety a zbavit se přebytečných kilogramů a vypadat i cítit se ve svém těle skvěle. Výhodou některých diet je hlavně to, že se naučíte dodržovat určitý režim. Nevýhodou je pak nutnost omezovat se, myslet na to, co jíte, případně počítat kalorie.

Proč skandinávská dieta

Pokud však opravdu chcete zatočit se svými kilogramy rychle a jednoduše, vyzkoušejte skandinávskou dietu. Postup je opravdu jednoduchý. Nemusíte počítat, kolik toho sníte, není potřeba veškeré jídlo vážit a nemusíte si jej ani zapisovat do tabulek.

Jak to funguje

Zkuste se pouze zaměřit na složení svého jídla. Skandinávská dieta říká, že by každá porce na talíři měla vypadat následovně. Na svém talíři, ať už se jedná o snídani, oběd nebo večeři byste měli mít vždy čtyři hrsti. Jedna hrst sacharidů, jedna hrst bílkovin a dvě hrsti zeleniny. Skvělým příkladem je například jeden plátek chleba, který zastupuje sacharidy, hrst míchaných vajíček, které zastupují bílkoviny a dvě hrsti zeleniny, ať už se jedná o nakrájená rajčata, okurky nebo zeleninový salát.

Zapamatujte si

Aby byl váš jídelníček vyvážený a plnohodnotný je potřeba k výše uvedenému talíři ještě přidat jednu polévkovou lžíci tuků, může to být máslo, olej, ale dokonce i oříšky nebo semínka. Pokud byste si veškerou stravu spočítali a zaměřili se například na množství tuků, zjistili byste, že jste nepřekročili ani 50 g tuků, což je skvělá hodnota pro to, abyste hubli.

Podpora cvičením

Své snažení můžete urychlit a podpořit také cvičením. Zkuste k tomuto skandinávskému stylu diety, která vás dovede ke zlepšení zdraví i ztrátě kilogramů, přidat pravidelné procházky, případně si dopřejte denně alespoň 30 minut na běžeckém páse. Protáhněte se na cvičební podložce a věnujte se také posilování, ať už s činkami nebo jinými cvičebními pomůckami, kam patří například bosu, TRX závěsný systém a podobně.