Jak neinvestovat statisíce a přitom v zimě ušetřit za vytápění?

Léto je pomalu u svého konce a tím pádem je nejvyšší čas začít myslet na zimu a především na to, jak v zimě neutratit tolik peněz za vytápění rodinného domu. Předpovědi meteorologů napovídají, že po dvou mírnějších zimách bude letošní zimní období opravdu mrazivé. Pro majitele starších rodinných domů, ve kterých teplo opravdu intenzivně uniká, by varování meteorologů mělo být signálem k akci. Každý z nás chce doma dosáhnout co nejnižších tepelných ztrát. Na druhou stranu ale nechceme investovat zbytečně moc peněz. Dá se vůbec najít kompromis?

Izolujte, ale ne bezhlavě

Pokud plánujete dodat svému domu izolaci pro vyšší ochranu proti promrzání a tepelným ztrátám, je zapotřebí vybrat tu správnou technologii a ten správný materiál. Bezhlavá investice se nemusí vyplatit. Pokud se ale budete držet těch správných parametrů, tak rozhodně nevyberete špatně. Zaměřte se nejprve na účinnost jednotlivých technologií. Účinnost jde totiž ruku v ruce s izolačními schopnostmi materiálů a tedy i s výší finančních úspor. Nevyplatí se investovat do řešení, které nejsou schopné teplo uvnitř účinně udržet. A dále je velmi důležitým faktorem při výběru také rychlost návratu investice. Návratnost investicí je přímo spojena s účinností. Čím vyšší účinnost, tím vyšší úspory na vytápění a tím rychlejší návratnost. Nejprve si tedy zjistěte, kudy uniká z domů velké množství tepla a jak tomu zamezit. Mezi nejefektivnější řešení v současnosti patří zateplení stropů a půd, protože teplý ohřátý vzduch stoupá vzhůru a uniká právě stropem.

 houses-764286_640

Úspora 30% a návratnost do šesti let – To je Magmarelax!

Jedním z nejčastěji doporučovaných způsobů s vysokou efektivitou, účinností i návratností, je využití foukané minerální izolace Magmarelax. Jedná se o druh minerální izolace, která na ploše půd vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu. Vrstva je nesléhavá, odolná proti vlhnutí, plísním, nehořlavá, a hlavně souvislá. Na půdě nevznikají žádné tepelné mosty, kterými by teplo unikalo. Zateplení půdy pomocí Magmarelax je až 10x levnější, než zateplení fasády. Zajistí až 30% úspor ze současných nákladů na vytápění. Návratnost investice na uspořených financích je v rámci 4-6let.

Detailní informace najdete na www.magmarelax.cz.

 spring-647269_640