Jak oslavit Halloween ve velkém stylu

Patříte k milovníkům Halloweenu, nebo se tomuto svátku raději vyhýbáte? Zkuste si na něm najít něco příjemného a uspořádejte svou první párty se strašidelnou tématikou. Poradíme vám, jak oslavit Halloween ve velkém stylu.

Nápadité pozvánky

Prvním krokem je příprava pozvánek. Dobře si rozmyslete, koho byste na své halloweenské párty chtěli a kolik lidí vlastně dokážete zabavit, nasytit, případně ubytovat. Na pozvánky rozhodně napište svou adresu, telefonní kontakt pro případné bloudění a také čas, kdy se mají hosté dostavit. Je dobré také připsat, jestli mají přijít v kostýmu, zda vzít i nějaké občerstvení či sepsat krátký program, co vše u vás hosty čeká.

Pozornost pro hosty

Skvělým způsobem, jak udělat svou párty nezapomenutelnou, je nejen zábava, ale také něco, co si mohou hosté z večírku odnést. Zkuste pro ně připravit drobné dárky, kterými mohou být například magnetky na ledničku, případně originální retro zápalky s vtipnou hláškou. Na halloweenské párty by rozhodně neměly chybět svíčky, takže zápalky během tohoto večera budou více než potřeba.

Příprava prostoru

Nejtěžší bude asi příprava domácnosti tak, aby nepřišly k újmě vaše oblíbené vázy, porcelánové nádobí, či milované hrníčky se jmény, případně aby nikdo nespadl na oblíbený skleněný stůl v obýváku. Zkuste co nejvíc zamezit možným škodám a ideálně jak děti, tak i domácí mazlíčky pošlete tentokrát spát raději k babičce. Vyzdobte svůj dům v daném tématu a použijte k tomu různé dekorace, od zmíněných svíček, až po vtipné cedule, které vaše hosty uvítají originálním způsobem.

Zábava na párty

Připravte se také na zábavu, která by měla pobavit všechny hosty. Skvělým nápadem je například fotokoutek s různými převleky, pokud hosté už rovnou nemají přijít v maskách. Vyzkoušejte oblíbené deskové hry, případně uspořádejte kvíz na téma podzimu nebo přímo Halloweenu. Nezapomeňte na hudbu a možnost tance. Některá místa v domě vyhraďte ke klidnému posezení a společnému povídání. Pokud jste pozvali víc hostů, počítejte s tím, že se vám velmi rychle mohou rozdělit na skupinky. Naplánujte proto alespoň tombolu nebo jinou aktivitu, která bude pro všechny.

Zkuste pro své hosty připravit i nějaké překvapení na závěr. Nemusí to být zrovna okázalý ohňostroj, ale takový malý táborák s opékáním nebo třeba vtipné hádanky s výhrou na konci, budou mít úspěch. Připravte také dárky pro pár, který vyhraje nejlepší halloweenskou masku.