Jak ozvučit rodinný dům, byt, kancelář nebo prodejnu pomocí tabletu?

To, že tablet používáme především na zábavu, je více než zřejmé. Dexon, šel ale dál. Vyvinul model MRP 4205, který obsahuje 4 výkonové zesilovače, takže se hodí na ozvučení (nejenom) domácích prostor.

Dexon MRP 4205 nástěnný přehrávač se zesilovačem poslouží k ozvučení pokoje, kanceláře, restaurace i prodejny

Špičkový model přehrávače MRP 4205 se skládá ze základnové stanice, jež je pevně instalována na stěnu a obsahuje napájení a zesilovače, a speciálního tabletu s potřebným rozhraním. Tablet může fungovat také autonomně (bez posílání audia do základnové stanice). Obojí je kovové, displej kapacitní 7“.

Je to vlastně kombinace tabletu a 4 zesilovačů. Ano, výstup je tady ve formě 2 stereofonních zesilovačů o výkonu 4×20 W, takže ozvučit můžete dvě stereo zóny (se stejnou hudbou) a v každé si nastavíte patřičnou hlasitost. Jako jádro je použit systém Android. Zdroje hudby i videa, jsou plně digitální s podporou síťové konektivity, internetu a datového úložiště – paměťové SD karty, USB a vnitřní paměti. Nechybí samozřejmě  vstup pro snadné napojení dalšího audio zařízení a výstup na aktivní subwoofer nebo externí zesilovač.

Nabídka aplikací v systému multimediálního přehrávače je široká a především upravitelná uživatelem, který si může doinstalovat vlastní Android aplikace. Obsluha je intuitivní díky grafice. Na základní ploše jsou k nalezení ikonky pro spuštění multimediálního přehrávače hudby, obrázků i videí, procházení internetu, poslechu vstupu nebo zařízení připojeného přes Bluetooth.

Zajímavá je také podpora DLNA / UPnP a AirPlay, díky které můžete nejenom multimédia v síti procházet, ale taktéž do zařízení hudbu a videa opačným směrem posílat. Vestavěný je také budík a kalendář.

Na co všechno se dá MRP 4205 použít, a co dalšího umí, zjistěte na této speciální stránce.