Jak pečovat o pleť v zimě

Stejně jako v zimě chráníme své tělo v teplém oblečení, měli bychom stejnou pozornost věnovat i naší pleti, která i přes veškerou snahu zůstává trvale vystavena štiplavému mrazu a nepříliš příznivým teplotním podmínkám. I v zimě platí, že pleť je naší vizitkou a stačí jediný pohled do naší tváře, aby naše okolí ihned poznalo, zda se své pleti věnujeme, nebo zda je nám její stav zcela lhostejný.

Pokožku je třeba před zimou chránit
Naše kůže je v zimním období mnohem citlivější a snadněji se podráždí. Suchý vzduch, zbytečně přehřáté místnosti, teploty držící se zuby nehty nulových hodnot a oblečení z nepříliš příjemných a nejjemnějších materiálů výrazně přispívají k podráždění pleti. Pohybujeme-li se navíc po městě, které je plné vysoké koncentrace smogu, udělujeme tak naší pokožce další ránu pod pás. Přílišný stres, celková únava těla i organismu a strava, která ovoce či zeleninu viděla jen zdálky, jsou dalšími pomocníky k vysušené pleti, která doslova bije na poplach.

Když pleť zimou trpí je třeba ji pomoci!
Nejstudenější roční období vzhledu naší pleti rozhodně nepřispívá, ba naopak díky změnám teplot se stává napjatější, vybledlejší, tvoří se na ní šupinky i zarudlé skvrnky. Chcete-li tomuto stavu předejít, dopřejte vaší pokožce důkladnou a pečlivou ochranu v podobě hydratačních krémů a výživy. Kosmetika vám v tomto směru může pomoci. Pokud jste až dosud používali lehčí krémy, na zimu je vyměňte za hutnější a mastnější. Výborným pomocníkem jsou zimní krémy, které pokožku hydratují a ve studeném počasí nevysušují, takže zůstává vláčná a připravená k boji proti mrazu. Máte-li citlivější pleť nebo se vám v oblasti líček a nosu objevují žilky, měly by pro vás být mastnější krémy nepsanou povinností.

I správné odličování zmírní následky zimního nečasu
Důkladným a pečlivým odličováním své pleti rozhodně přispějete. Nejšetrnější metoda odličování je pleťovým mlékem či pěnou. Kosmetika je v tomto směru hodně vynalézavá a tak si každá žena určitě vybere takové přípravky, které její pleti budou vyhovovat.

Špičkovou kosmetiku můžete koupit na www.peceopletspina.cz