Jak řešit choulostivé problémy s erekcí?

Má je mnoho mužů, ale drtivá většina z nich se s nimi nikomu nechlubí. Ostýchají se jít k lékaři a odmítají se o věci bavit dokonce se svou přítelkyní či přítelem. Přitom nejde o žádný neobvyklý problém, za nějž by bylo nutné se stydět.

Občasné problémy s erekcí ještě nemusí nic znamenat a obvykle je ani není nutné řešit. Každý má někdy špatný den či není zrovna ve formě a na kvalitu erekce působí hodně faktorů včetně psychiky. Pokud se však potíže opakují pravidelně, zřejmě trpíte erektilní dysfunkcí. Sama o sobě je nebezpečná hlavně tím, že snižuje sebevědomí a může mít neblahý vliv na milostný život, potažmo partnerský vztah. Hlavně však často bývá příznakem jiného zdravotního problému.

 

Co může způsobovat problémy s erekcí?

Psychologických i fyzických faktorů je celá řada, prvně byste tedy měli vypátrat, o který se jedná právě u vás. Možná na to stačíte sami, možná by vám pomohlo lékařské vyšetření. Nemusíte rovnou k urologovi, obvykle jde o potíže, jež odhalí i praktický lékař. Nechte si udělat celkovou prohlídku a zjistěte, jestli nemáte vysoký tlak nebo kardiovaskulární nemoc, ty mohou kvalitu erekce ovlivňovat. Vliv mají i některé léky, například antidepresiva.

Dále zvažte, jaký vedete životní styl. Kouříte? Zužujete si cévy a zhoršujete průtok krve, která se pak nemůže dostat do intimních partií. Jíte smažené? Cholesterol opět ucpává cévy. Máte málo pohybu? Zkuste přidat, ať se vám lépe prokrví celé tělo. Pijete dost alkoholu? Ten je největším nepřítelem oběhového systému v těle.

 

Podpořte erekci vhodným doplňkem stravy

Častokrát tedy není nutné chodit k urologovi, pomůžete si i sami. Stačí změnit svůj životní styl a pomoct si nějakým doplňkem stravy. Zkuste například doplněk stravy na zlepšení erekce MerliX. Zlepšuje imunitu, sexuální kondici a zvyšuje hladinu testosteronu. Stačí brát pravidelně jednu tabletku denně.