Kvalitní nože jsou nepostradatelné v kuchyni, při pobytu v přírodě i na cestách

Nože jsou užitečnými pomocníky, jenž nám usnadňují každodenní život. Bez kvalitního nože s dostatečně ostrou čepelí se proto v podstatě nikdo neobejde. Koneckonců již mezi první nástroje používané našimi prapředky patřily ostré odštěpky pazourků. A jakmile se lidstvo naučilo zpracovávat kovy, pustilo se do výroby pečlivě tvarovaných čepelí. Technologie zhotovování nožů se v průběhu desítek staletí zdokonalovala. Rozšiřovaly se znalosti o materiálech, u mnohých byly objeveny způsoby, jak jejich vlastnosti ještě vylepšit, stejně tak vzrůstaly i dovednosti řemeslníků.

 

Nabídka nožů je dnes široká. Každý z nás snadno najde ten pravý

V současnosti je sortiment nožů velice rozsáhlý. Pro větší přehlednost proto výrobci a prodejci dělí své katalogy do kategorií podle konkrétního účelu nožů, případně podle materiálu, z něhož je zhotovena čepel. Dostupné jsou nože klasického vzhledu i modely se zcela futuristickým designem. V České republice navíc na rozdíl od mnohých ostatních evropských zemích není držení nožů omezeno zákonem ani podmíněno speciálním oprávněním; každý si tak může pořídit nejen kuchyňský či pracovní, ale také lovecký, outdoorový, armádní, bojový, vrhací či jakýkoli jiný nůž. A není třeba vydávat se do kamenné prodejny. Skvělé nože lze pořídit i z pohodlí domova v e-shopu.

 

Japonské kuchyňské nože ocení profesionální kuchaři i ti, pro něž je vaření koníčkem

V kuchyni jsou dostatečně ostré nože základem úspěchu. S jediným univerzálním nožem si rozhodně nevystačíme. Každý zručný kuchař má proto celou sadu nožů pro nejrůznější účely. V posledních letech se u nás staly oblíbenými pevné japonské nože, mezi jejichž přednosti patří hlavně ostrá a tvrdá čepel. Kromě typu santoku, který je tvarem i konstrukcí podobný evropským nožům, se hojně prodávají i japonské nože guyto, deba a yanagiba.

 

Švýcarské nože se hravě vejdou do kapsy. A nahradí celou řadu nástrojů

Zavírací švýcarské nože zná téměř každý. Multifunkční nože z kvalitní oceli se proslavily na celém světě. A zcela zaslouženě. Navzdory malé velikosti dokáží pomoci v nejrůznějších situacích. Dostupné jsou v mnoha provedeních, které kromě samotné ostré čepele obsahují další nástroje, mezi něž patří například pilka, nůžky, šroubovák, pilník, vývrtka, pinzeta, párátko a další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *