Jak s mazlíčky udržet hygienicky čistou domácnost?

Jestli i vy toužíte po hygienicky čisté domácnosti bez stresu a zbytečné námahy navíc, máme pro vás tip, jak na to. Aby mazlíčci zase byli trochu více radost a trochu méně starost.

Mazlíček je pro někoho někdy jako dítě. Přijde do rodiny a s ním přichází i nefalšovaná radost a samozřejmě také mnoho starostí. Krmení, výchova, ale pokud jej máte doma, tak hlavně i úklid.

Mazlík není jen pozitivní terapií pro duši. Je také dobrým učitelem trpělivosti, expertem na vytočení páníčka do deseti sekund a v neposlední řadě také neochvějným milovníkem věcí, zejména těch vašich, že? Co jim nejkrásněji voní? Obnošené ponožky, ke kterým se pracně museli dohrabat skrze koš na prádlo. Co je největší zábava? Shazování věcí z kuchyňské linky či parapetu. Co nejvíce chutná? Primárně tedy vaše večeře, ale spokojí se i s různými důležitými dokumenty, jako je například hypoteční smlouva, nebo vašimi oblíbenými botami.

Jako vždy z toho nejvíce přeci profitujete vy. Máte totiž důkazy jejich náklonosti po celém domě či bytě. Což nás přivádí k dalšímu profitu a velikému benefitu, který s sebou do domu přináší každé zvíře. A tím je úklid. Můžete po nich s láskou uklízet celé hodiny. Máme pro vás ale dobrou zprávu, celý proces čištění si můžete zjednodušit a troufáme si tvrdit, že i urychlit. Hlavně ale nebudete potřebovat desítky čisticích a dezinfekčních prostředků, protože efektivně uklízet a dezinfikovat se dá i čistou vodou. No dobrá, vodou ve skupenství plynném – tedy párou.

Nepotřebujete rukavice, roušky, ochranné brýle a ani kapku chemie. A využít parní čištění můžete opravdu v celém bytě. Jak se říká, „vzít to jedním vrzem“.  Tento pomocník se vám bude hodit zejména pokud například barfujete, poradí si se zaschlými kapkami krve na dlaždičkách i pracovní desce. Myjete ve své koupelně mazlíka nebo jeho věci? Po jediném oklepání jsou nečistoty i kapky úplně všude. A co teprve klece, bedýnky nebo i misky. S parním čističem odstraníte i usazeniny a tyto věci tak budou krásně čisté a bez nepříjemného zápachu. Než dáte vyprat pelíšky, můžete si je pro jistotu nejdříve horkou párou vydezinfikovat. Stačí jen nalít vodu, nechat zahřát a můžete!

Parní čistič SC 3 Easy Fix je díky vysoké účinnosti expert na odstranění usazenin a odolných nečistot, mastnoty, pachů nebo vodního kamene, ale hlavně vás zbaví bakterií*i virů** či patogenů. Pomocí páry je podlaha hygienicky čistá během několika vteřin. V kuchyni vám pomůže s mastnotou na digestoři, vařiči i lince. A pokud máte lesklé či matné povrchy, sami uvidíte, že po jejich vyčištění nebude po otiscích prstů ani stopa. Zařízení nabízí možnost regulace páry – 2 stupně, takže těm odolnějším nečistotám můžete pěkně naložit. Skvěle se proto hodí i na čištění koupelny nebo toalety. Zrcadla se budou zase lesknout bez různých šmouh a sprchový kout jak by smet. A hlavně bez stop vodního kamene z tvrdší vody. Přístroj je vybaven vyjímatelnou a doplnitelnou nádrží na vodu a odvápňovací patronou. Pro opravdu hygienický požitek nabízí praktické uchycení utěrky na suchý zip. A jak začít? Stačí nalít vodu, nejlépe destilovanou, a zapnout zařízení. A za malou chvilku čistíte. Skvělé celé na tom procesu je, že vám nevezme více času, než je nezbytně nutné.

Pokud se chcete dozvědět ještě více o pomocnících Kärcher, mrkněte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. tlaku páry s parními čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B), na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm/s při max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).