Oprašte gril a zahradní nábytek, jaro je tady a s ním i garden party!

Už bylo na čase! Jaro už se blíží mílovými kroky a s ním přichází i období venkovních akcí, večírků a oslav. Je proto na pořadu dne dát do pořádku zahradní nábytek, očistit gril a zajistit bombu do tepelné lampy a připravit se na přicházející sezónu. Tu si lze prodloužit v brzkých jarních měsících pomocí speciálního vybavení, první letošní velká outdoorová akce se tak může konat okamžitě nehledě na stále ještě nízké teploty a možný déšť či vítr. Na co je nutné myslet při pořádání takové akce v tomto období?

 

Jistotou je stan

V zimním období nebo v předjaří nestačí připravit gril, utřít stůl od prachu a donést židle z garáže. V chladném nebo dokonce mrazivém čase se musí zajistit vhodné přístřeší. Nejvhodnější ochranou před chladem, větrem a deštěm jsou stany. Pronájem párty stanů nabízí různé druhy přístřešků. Nejčastěji se volí nůžkový stan, který je možné rozšířit díky spojování. Pro větší akce typu narozeninové nebo svatební oslavy, kdy se očekává větší množství hostů se pak hodí trubkový stan, kde může probíhat část oslavy, ale může sloužit také jako zázemí pro catering a občerstvení.

 

Snadná instalace pomocí kotvícího systému

Instalovat párty stan není vůbec složité. S výběrem i instalací poradí odborníci z AZ Rent, kteří zajišťují také servis těchto stanů a jsou k ruce při samotném půjčování stanu, příslušenství pro kotvení, jako jsou závažové desky nebo kolíky, či dalších potřebných doplňků. Kromě přístřešku se doporučuje zajištění posezení včetně dek nebo kožešin, protože noci bývají v průběhu jara ještě chladné. Venku může samozřejmě pro ohřátí plápolat ohýnek, nad kterým může probublávat v kotlíku guláš nebo pikantnější chilli con carne.

 

Občerstvení pro zahřátí

Kromě zmíněných kotlíkových dobrot je samozřejmostí pečené maso z grilu, které může být proloženo pikantními papričkami pro zahřátí. Teplé nápoje jsou v tomto období nutností, mimo kávy s vaječným likérem nebo čaje s rumem, se nabízí uvařit typický grog nebo tradiční svařák. Lákavé jsou i nealkoholické varianty punčů. Muži jistě docení horkou whisky, horký grog ze Strohu nebo variantu svařáku na skandinávský způsob, takzvaný glög, do kterého se přidává vodka, vonné koření i kandované ovoce.