Jak se dostat do formy po dlouhé zimě? Vsaďte na dostatečný pohyb

Dlouhá zima nás zahnala na sedadla gauče, nicméně venku už začínají pučet první stromy a sluneční paprsky nás ženou ven. Probuďte svou mysl i tělo a dopřejte si dostatečný pohyb. Určitě to oceníte.

 

Začněte procházkami

Dlouhé vycházky přírodou povzbudí mysl i tělo. Můžete si zvolit své tempo, načerpat čerstvý vzduch a naladit se na přicházející jaro. Pokud se neradi touláte jen tak a všechny zajímavé cíle v okolí jste již objevili, nabízí se vyzkoušení geocachingu. Jedná se o hledání tzv. cache neboli schránky, a to pomocí zadaných zeměpisných souřadnic. Samotné skrýše mají různou náročnost a mohou ozvláštnit nejednu vycházku.

 

Najměte si trenéra

Navštěvujete rádi fitness studio, ale poslední dobou vám chybí motivace nebo naopak s “fitkem” nemáte mnoho zkušeností? Pak vám může skvěle posloužit fitness trénink s nějakým trenérem či trenérkou. Ti vás budou jistě skvěle motivovat k vyšším výkonům a díky pomoci trenérů budete přesně vědět, co na jednotlivých strojích dělat. Můžete tak zahodit obavy z ostřílených fitness nadšenců.

 

Nebuďte na to sami

Cvičení s trenérem jeden na jednoho by vám nevyhovovalo nebo to je pro vás příliš finančně náročné? Pak se nabízí sálové lekce. Na nich budete ve společnosti lidí, kteří se stejně jako vy chtějí pořádně zapotit a dát si do těla. Vyzkoušet můžete z nepřeberného množství lekcí, např. funkční trénink, hiit, oblíbený kruhový trénink nebo třeba jógu.

 

Nezapomeňte na odpočinek

Náročný trénink po dlouhé době nás může pořádně utahat, proto je dobré myslet i na odpočinek. Ať už se vydáte na masáž, do sauny či vířivky, vaše tělo si odpočine a bude brzy připraveno na další tréninky. Kam tedy zajít? Pokud nemáte svou osvědčenou masérku nebo si přejete komplexnější wellness služby, můžete využít wellness klub.

Ať už zvolíte jakoukoliv možnost pohybu, nezapomeňte, že vám samotný pohyb musí dělat radost. Bez spokojenosti z pohybu byste totiž u žádné aktivity dlouho nevydrželi.