Jak se starat o vlasy po celý rok?

Ať už je jakékoliv roční období, o vlasy bychom se po celý rok měli velice pečlivě starat. Stejně jako na pleti, tak i na vlasech se vše podepisuje. Stres, špatná nálada, nepříznivé počasí, zásahy do organismu, špatná kosmetika – to vše má na naše vlasy určitý vliv. Abychom však zamezily nezdravým vlasům, je třeba jim dodávat výživu zevnitř i zvenku.

Vnější výživa vlasů

Pro krásné a zdravě vypadající vlasy je velice důležitá péče, která by se neměla skládat pouze z pravidelného mytí vlasů. Vlasy vyžadují daleko větší péči. Základem by měla být kvalitní přírodní kosmetika, která je vhodnější než ta chemická. Přírodní vlasová kosmetika totiž neobsahuje chemické dráždicí látky, které mohou vyvolat alergie nebo kožní problémy.

Šampon na vlasy

Aby nedocházelo k nežádoucímu vysušování vlasů, nepoužívejte příliš mnoho šamponu. Během mytí vlasů šamponem se soustřeďte především na kořínky. Vlastníte-li vlasy, které se rychle mastí, myjte je jednou za dva dny. U silných a pevných vlasů postačí mytí každé tři až čtyři dny. Šampon vždy z vlasů důkladně vypláchněte. Smytí šamponu by mělo trvat pětinásobně déle než samotné šamponování.

Hydratace vlasů

Kromě základní péče o vlasy nezapomínejte na dostatečnou hydrataci vlasů pomocí masek a zábalů. Pořiďte si proto do Vaší výbavy hydratační kúry ve formě sprejů, olejíčků, balzámů či výživných sér.

Barvení vlasů

Pokud Vaše vlasy pravidelně barvíte, přejděte na šetrnější barvení. Přírodní barva na vlasy je na rozdíl od té chemické šetrná k vlasům a navíc obsahuje pečující složky, které napomáhají k vylepšení vlasů.

Úprava vlasů

Abyste dosáhli kvalitních a silných vlasů, je potřeba pravidelně zastřihovat jejich konečky. Díky pravidelnému zastřihování vlasy zesílí a budou na pohled vypadat zdravě a upraveně. Při sportu či jakékoliv činnosti nesvazujte vlasy gumičkou, ta totiž vlasům škodí. Naopak používejte různé spony, látkové gumičky nebo čelenku.

Vnitřní výživa vlasů

Pro vlasy je kromě kosmetiky nezbytná také vnitřní výživa prostřednictvím různých vitamínů, minerálů a stopových prvků. Naše tělo si však nedokáže potřebné vitamíny a minerály samo vytvořit, proto je musíme dodat zcela vyváženou a zdravou stravou. Mezi nejdůležitější vitamíny a minerály, které vlasům prospívají, patří aminokyseliny, vitamíny ze skupiny B, vitamíny A, E a C, zinek, železo, měď či selen.

Projděte si proto svůj jídelníček, zjistěte, co vám přesně chybí a zařaďte potraviny obsahující konkrétní vitamíny a minerály do každodenního jídelníčku. Nápomocné Vám mohou být také různé doplňky, které se prodávají v lékárnách a ve specializovaných obchodech. Pokud si tedy nejste jisté, že potravou dodáte svému tělu všechny důležité živiny, řešením mohou být vitamínové tabletky nebo tablety obsahující konkrétní minerály.

Pro krásný vzhled a zdravý růst našich vlasů je opravdu nutné dbát o svůj životní styl. Kromě zdravého a pestrého jídelníčku eliminujte stres, dbejte na dostatek spánku a zařaďte do svého života také sportovní aktivity.