Jak se stát vítězem nad plísněmi a nadměrnou vlhkostí doma?

A je tu zase podzim, lezavé počasí nás nutí zavírat okna, méně větrat, a tak vytváříme ve svých domech či bytech ideální prostředí pro růst plísní. Víte kolik vody uvolní do vzduchu průměrná rodina během jednoho dne? Představte si, že to může být až 12 litrů. Zdá se vám to moc? Vždyť to je jeden větší kbelík. Když si tuto vlhkost doma držíme, tím, že nevětráme, vytváříme ideální prostředí pro růst plísní.

 

Nadměrná vzdušná vlhkost? Kde se bere?

Nadměrná vlhkost v ovzduší doma může vznikat průnikem vlhkosti z pórů zdí, konstrukčními chybami stavby, nebo větráním při vlhkém počasí. Největší příčinou nadměrné vlhkosti jsme ale my sami. Koupeme se, sprchujeme, pereme, sušíme prádlo, vaříme, žehlíme. Voda se odpařuje i z vodních ploch jako jsou například akvária, nebo při zalévání květin. I naše tělo produkuje vlhkost, protože se potí a dýchá. To je například hlavní příčina toho, že i v ložnici můžeme mít vyšší vlhkost.

 

Vyžeňte plísně a roztoče

Tyto dva nezvané hosty doma nevidíme rádi. Způsobují alergie a mohou být původcem mnohých závažných onemocnění. Plísně ovšem potřebují ke svému životu nadměrnou vlhkost. Stejně tak roztoči. To znamená, že když bude v domácnosti udržovat vzdušnou vlhkost na optimální úrovni, nemají plísně šanci.

 

Tipy, jak udržet vzdušnou vlhkost na optimální hladině

  1. Udržujte doma čisto a zajistěte v místnostech čerstvý vzduch
  2. Při vaření používejte pokličky a digestoř. Po sprchování či koupání zapínejte větrání nebo větrejte otevřenými okny.
  3. Často větrejte. Zajistěte v místnostech čerstvý vzduch. Vhodné je rychlé nárazové větrání, kde otevřením oken na krátkou dobu vytvoříte průvan a vyměníte tak vzduch v místnosti.
  4. Důležité je v chladných dnech i vytápění. V chladných místnostech se snáze daří vlhkosti.
  5. Používejte pohlcovače vlhkosti

 

Pojďte na to chytře – pohlcovače vlhkosti

Hladinu nadměrné vzdušné vlhkosti lze udržovat na optimální úrovni pomocí kvalitních pohlcovačů vlhkosti. Jedním z nich je Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o.  Funguje na základě absorpce vlhkosti pomocí speciálních tablet, které díky svému tvaru a struktuře dokážou efektivněji pohlcovat vzdušnou vlhkost a přeměňovat ji v tekutinu.

Nyní v limitované edici s tabletou s levandulovou vůní.

Více na videu

Speciální novinka do koupelny

Koupelna je místo, kdy často bojujeme s přívalem nárazové vlhkosti – zejména po sprchování. Novinka pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Jeho design je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří v koupelně.

Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon systému. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu a hromadí ji ve spodní části. Odtud je pak velmi snadné ji vylít, například do toalety.
Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m² spotřebuje přibližně za 2 měsíce (podle míry vlhkosti). Jeho moderní čistý design se hodí téměř kamkoliv a bude hezkým doplňkem v každé koupelně.

Koupit můžete zde

 

Jak funguje?

  1. Speciální design umožňuje pohlcení nadměrné vlhkosti celou plochou vrchní části přístroje.
  2. Ultra absorpční krystaly zaručují maximální absorpci vlhkosti z okolí a skrz tabletu, navíc absorbují zápachy ze vzduchu.
  3. Vlhkost z ovzduší se pak přeměňuje na roztok, který se shromažďuje v zásobníku ve spodní části pohlcovače.

 

Podívejte se na video.

Pohlcováním vlhkosti se tableta postupně rozpouští. Následně ji můžete nahradit za novou. Náhradní tablety se prodávají samostatně a je možné si vybrat z tablet s vůní – relaxační levandule nebo vůně ovoce plné energie.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz