Jak si správně vybrat jízdní kolo?

Cyklistika představuje nejen efektivní způsob, jak se dostat z jednoho místa na druhé, ale zároveň se díky ní dá i docela dobře hubnout, zvláště, když si člověk trochu upraví stravu. Čím častěji se jezdí, tím lépe pro cyklistovo zdraví.

Aby však měl člověk z cyklistiky dobrý pocit a věnoval se tomuto sportu co možná nejčastěji, potřebuje jednu maličkost, a sice správné kolo. Ne každý si umí vybrat vhodný jízdní prostředek. Jednotlivé druhy kol se totiž mezi sebou dost odlišují.

Kola do města

Velmi oblíbená jsou dnes kupříkladu městská kola. Jejich hlavním znakem je snížený rám, díky čemuž se na ně nasedá mnohem lépe než na standardní bycykly. Rovněž kola do města disponují i speciálními nosiči.

Ty jsou obvykle umístěny vzadu, avšak některé modely je mají nainstalované ve své přední části. Nosiče se hodí hlavně pro převážení batůžků či nákupních tašek. Pro městského člověka je tudíž toto vylepšení velmi praktické.

Kola na silnice

Ne každý se chce potulovat pouze po městě. Spousta lidí naopak prahne po tom, vydat se do širých dálav, a s dobrým kolem je toho reálné dosáhnout. Ideální je si pořídit silniční kolo Bianchi.

S jeho pomocí se může i začátečník cítit na asfaltce jako špičkový profesionál. Je ovšem potřeba se připravit na to, že i levnější kolo Bianchi může být pro potenciálního zájemce z finančního hlediska docela výzvou.

Kdo však potřebuje něco svižného a spolehlivého na silnici, ten si nemůže příliš vybírat. Bianchi je ve světě cyklistiky osvědčená značka a je tedy jen logické, že není k mání za pár korun. Zde se však každá vynaložená koruna vyplatí.

Kola do terénu

Vzhledem k tomu, že naše země není pouze placka, velmi oblíbená jsou u nás i horská kola. Ta skutečně kvalitní jsou vybavena dobrým odpružením i tlumiči. Poznat se ovšem dají i vizuálně, a sice podle širokých plášťů a mohutnější kostry.

S dobrým horským kolem lze bez okolků projíždět kupříkladu horské stezky, kam by se člověk s městským či silničním kolem neměl vůbec opovážit vyjet.