Kyvadlové hodiny a kukačky stále přitahují velkou pozornost

Máte rádi ozvěnu starého světa? 19. století na nás dýchne atmosférou stavení, ve kterém se nespěchá a kde jsou hlavní ozdobou velké nástěnné hodiny. Občas také zakukají, obvykle se tento zvuk ozve každou hodinu. Už na první pohled připomenou myslivost, zdobí je totiž šišky a vyřezávané listí. Je to německý národní poklad ze Schwarzwaldu, který má za sebou už několik generací. Výroba se brzy rozšířila do všech koutů Evropy. A není divu, že jsou populární ještě dnes. Přitom mohou mít podobu své původní předlohy, jsou také moderně laděné a vhodné do menších bytových jednotek. Pokud jste vždy chtěli mít doma hodiny s kukačkou, stačí se rozhlédnout napříč dnešní širokou nabídkou.

Dřevěný rám a také zvířecí motivy

Ano, jednu věc mají společnou. Jsou to motivy vycházející z přírody, které rozhostí v obýváku klid a pohodu. Kukačky se vyrábějí v mnoha různých stylech, ale platí, že každý z nich je vskutku originálním uměleckým dílem. Kvalita se musí vyrábět ručně, takže cenovka může být na první pohled skutečně vysoká. Když se ale zamyslíte nad tím, že tyto hodiny jsou klenotem i pro další generace a mají kouzlo, které obohatí každý prostor, podobná investice se vyplatí. Lipové dřevo je materiálem, které si každý řezbář pochvaluje. Umí totiž zachytit i nejjemnější detaily, hodí se tedy nejen na menší sošky, ale samozřejmě také na zdobené hodiny. Pokud máte v obýváku velkou stěnu a nechcete se opakovat s plejádou obrazů, zkuste něco jiného. Tento doplněk do interiéru si vyžádá dostatek prostoru.

Hodiny s kyvadlem jsou velkým hitem

Mají za sebou bohatou historii, pohyblivé kyvadlo působí uklidňujícím dojmem. Tyto modely se hodí i do velkých místností, kde máte rázem vyřešenu většinu otázek spojených s dekoracemi a různými doplňky. Hodiny s kyvadlem totiž pro sebe zaberou většinu pozornosti. A rozhodně právem! Čiší z nich nostalgie po starých časech, kdy se ještě nespěchalo a lidé si uměli užívat volna. Design je velmi různorodý, v průběhu desetiletí se hodně měnil. V každém případě jde o odraz tradic, který v sobě nesou i skutečně minimalistické modely. A i přes rozvoj moderních technologií, jimž vládnou digitální ukazatele času, si stále drží svou pevnou pozici v našich domácnostech. Mimochodem, umějí také využít moderní svět. Automatické nastavení času rádiovým signálem zpříjemní den, vše bude přesné.

Vsadíte také na stojací hodiny?

Jsou ideální do velkých prostor, protože reprezentují. To je jednoduché představení pro stojací hodiny, jejichž role v interiéru je známá už po několik generací. Nejsou už v každé domácnosti, ale stále mají svou úlohu v mnoha domovech. Každý kus je jedinečným originálem, líbí se i návštěvám a inspirují majitele. Musíte na ně mít dostatek místa, ale údržba bude jednoduchá. Natáhnete je totiž jen jednou za čtrnáct dnů a pak už vlastně jen stačí, abyste pravidelně stírali prach. Nestrávíte s nimi celé odpoledne, malým klíčkem je připravíte na další dva týdny a jste bez starostí.

Připomeňte si dobu našich babiček

Vypadají naprosto stejně, jako jejich předloha ze starých časů, jsou jen mírně inovovány, aby neztratily své původní kouzlo. Starožitné hodiny jsou hitem, díky němuž můžeme vzpomínat a také nerušeně relaxovat. Je to elegán, kterému velmi snadno podlehnete. Dřevěné dílo, s nímž strávíte klidně i celý život a půjde o cenné aktivum, co předáte i svým dětem. Přesně tak, jde také o investici, která se nikam neztratí a s níž můžete počítat celá desetiletí. Proč mít doma obyčejné nástěnné hodiny, když existuje tolik variant? Trh je velmi pestrý, takže si na něm zaručeně vyberete. Stačí se jen trochu porozhlédnout!