Kukačkové hodiny přinášejí kouzlo minulosti do našeho domova

Snad každý je někdy spatřil ve venkovských staveních, jsou jednoduše úchvatné a vydrželi bychom se na ně dívat pořád. Hodiny na stěnu, ve kterých se každou hodinu ozve malá kukačka, ale nepatří dávné minulosti. Naopak, jsou velice aktuálním tématem, a to nejen pro domácnosti, které chtějí žít ve stále populárnějším stylu retro. Pestrý výběr na trhu je samozřejmostí, vybrat si lze nejen z různých odstínů, ale i modelů, které někdy zapadají spíše do 21. věku než magického do století páry. K mání jsou i minimalistické kukačky, díky nimž je zážitek zprostředkován i pro majitele menších bytových jednotek. Nebo dáváte přednost něčemu úplně jinému? Ale jistě, o slovo se totiž hlásí pendlovky!

Krásný doplněk do každého obýváku

V obývacím pokoji jsou prostě nezbytností, pokud máte velkou stěnu a přemýšlíte, čím ji vhodně zaplnit, jistě nezvažujete jen obraz. Hodiny kukačky z lipového dřeva s dekoracemi ve formě šišek a spadaného listí, to je něco, co se rozhodně neodmítá. Desítky různých variací, ručně malované figurky, vždyť i dnešní mistři řezbáři si umějí s touto prací opravdu vyhrát. Platí za skutečné ikony našich domovů, a pokud si je pamatujete z dětství nebo jste o nich slyšeli vyprávět své rodiče, víte vlastně své. Kukačkové hodiny jsou praktické, ale také velmi dekorativní. Budou se líbit i dětem, kdy i do bytů ve velkoměstech vnesou alespoň malý kousek přírody. A aby to bylo originální, každou hodinku vám zakukají. Ale nebojte, tento mechanismus se dá jednoduše vypnout, což je praktické hlavně přes noc.

Kdo by neznal nádherné kukačky?

Pár sov, malované figurky, další ptáci a trochu spadaného listí. A také nezbytná došková střecha, jaké jsou jen na venkovských roubenkách. Jistě, kukačky jsou originálem, který nelze napodobit. Vždy jde o jedinečné dílo řezbáře, které vlastně do budoucna zvyšuje cenovou hladinu takového doplňku do domácnosti. Cenovka možná na první pohled překvapí, ale když se nad ní zamyslíte, zjistíte, že lepší investici najdete jen obtížně. Zjednodušeně řečeno, vždy se zhodnotí v čase, podobně jako například nemovitý majetek.

Odoláte snad klasickým pendlovkám?

Jde o další nestárnoucí hit našich domovů! Pokud vám na kukačkách na první pohled něco chybí, budou to určitě právě hodiny s kyvadlem, které je zastoupí. Běžně se jim říkává také pendlovky a můžete si vybrat, zda dáte přednost klasickým a mechanickým nebo spíše moderním bateriovým, o které se není nutné tolik starat a nemusí se například pravidelně natahovat. I když, pravda, to je jen krátká chvíle pro každého majitele a zvládnou to snadno i šikovné děti. Když si zvolíte hodiny řízené rádiovým signálem, nebudete se starat už vůbec o nic. Vždy půjdou dokonale přesně, a to na vteřinu. Signál se nesplete, bude tu totiž vždy. Kyvadlové hodiny od doby, kdy je navrhl v 17. věku Galileo Galilei, ušly obrovský kus cesty. Najdete v nich také zalíbení? Jsou skutečně elegance sama, že?

Sloupové hodiny do velkých prostor

Hodí se všude, kde je obývák současně velmi reprezentativním prostorem a místem, kam se zvou četní hosté. Sloupové hodiny mají už na první pohled něco do sebe, symbolizují luxus a jedinečnou eleganci, kterou nic nepřekoná. Samozřejmě, že cena bude poněkud jiná než u dalších modelů hodin. Ale současně je jasné, že taková nádhera něco stojí. Možná už nejsou klasickou součástí mnoha domácností, jako tomu bylo ještě v předválečné éře, ale stále představují nádheru, kterou prostě musíte mít doma. Podíváte se na ně a zamilujete se, budou je obdivovat i vaše návštěvy. Budou stát na jednom místě a ukazovat všem v místnosti přesný čas, takový je jejich úděl!