Jak ušetřit na tisku? Používejte levné tonery

Chcete ušetřit na výdajích za tisk? V takovém případě bývá nejlepším způsobem úspora s pomocí nákupu levnějších tonerů. Zastanou stejnou funkci, ale na jejich pořízení můžete ušetřit stovky až tisíce korun v konečném důsledku. A jak vybrat ty správné a na co si dát pozor? To se dozvíte v tomto článku.

 

Proč hledat levnější tonery?

Náklady na tisk jsou z velké části právě otázkou tonerů. Mnohdy se dá dokonce říci, že při pořízení levné tiskárny budete muset počítat s nákupem dražších originálních náplní. Pokud plánujete tisk většího objemu nejrůznějších dokumentů, fotografií a podobných věcí v černobílé i barevné variantě, vždy sledujte orientační cenu právě za jednu vytištěnou stránku. Výslednou cenu navíc můžete posunout směrem dolů i tím způsobem, že budete nakupovat levné certifikované tonery pro tiskárny.

 

Výběr podle značky a modelu tiskárny

Pro maximální spokojenost se zvolenou náplní musíte vybírat podle dané značky tiskárny. Nezapomeňte zohlednit také konkrétní model. Oblíbené jsou hlavně oblíbené tonery Canon, které mohou představovat drahou položku při běžném provozu tiskárny. Pokud však budete vědět, kde máte nakoupit, dokážete výrazně ušetřit. V popisu každé náplně je určení, pro jaké konkrétní modely tiskárny je vhodná. Zároveň je velkou nápovědou přímo kódové označení toneru, které najdete ve specifikaci tiskárny. Tímto způsobem snadno objednáte všechny potřebné barvy v plně kompatibilním provedení pro bezproblémové používání a dobrý tiskový výsledek.

 

Nebojte se nakoupit větší množství

Při správném skladování tonery bez problém vydrží i několik měsíců do samotného použití. Při objednávání na internetu se tak nebojte pořídit větší množství kusů, čímž ve výsledku ušetříte za poštovné. Zároveň se vám v případě potřeby jistě bude hodit, že jste si udělali větší zásoby tonerů.