Luxusní hodinky nejsou jen ukazatelem času

Čas nám ostatně prozradí i monitor mobilního telefonu. Hodinky jsou mnohem víc. Doplňkem i poznávacím znamením jejich nositele. Poodhalují jeho vkus, smysl pro detail a krásu.
Vybírat můžete hodinky různých materiálů, stylů i cenových relací. Snad vůbec nejluxusnější, a tím pádem i nejdražší jsou hodinky diamantové. Model značky Patek Philippe Grandmaster byl na charitativní aukci Only Watch vydražen za bezmála tři čtvrtě miliardy korun.

 

Nejdražší hodinky světa

Tyto luxusní hodinky byly vyrobeny už v roce 2014, a to pouze v počtu sedmi kusů. V té době se jednalo o vůbec nejsložitější hodinky, které mistři značky vyrobili. Model vydražený na zmíněné aukci je však naprostým originálem, který byl zhotoven výhradně pro tuto výjimečnou příležitost. To je také jedním z důvodů jejich tak enormní ceny. Sháníte-li proto luxusní hodinky pro investici, vybírejte modely z limitovaných edic. Doporučit lze především modely označené pořadovými čísly.

 

Co ovlivňuje cenu hodinek?

Cenu hodinek dále ovlivňuje jejich značka, vnitřní mechanika a materiál. Nejluxusnější hodinky jsou vyrobené z nerezové oceli, zlata, platiny, titanu a bronzu. Dámské hodiny často bývají posety různými drahými kameny a křišťály. Co se značek týček, žebříčku nejluxusnějších hodinek vévodí již zmíněné Patek Philippe následované značkami Rolex, Audemars Piguet, Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne, Omega, Cartier, Breitling, Tag Heuer a Hublot. Co má většina těchto značek společného (vyjma značek Cartier a A. Lange & Söhne)? Spolu s výjimečnými hodinkami, které vyrábějí, i zemi původu, kterou je Švýcarsko, jež sdružuje ty největší Mistry hodináře.

 

Hodinky za 6 tisíc i 6 milionů

Abychom ale byli konkrétní, tak nejlevnější pánské hodinky na e-shopu hodinky-beny.cz pořídíte za 6 tisíc korun (Tissot Everytime Quartz), ty nejdražší vás pak vyjdou na více než 6 milionů (Parmigiani Bugatti Supersport). Mezi těmito modely najdete hodinky za několik desítek i set tisíc korun. Ceny luxusních dámských hodinek začínají na necelých 5 tisících korunách. Za ty nejdražší zaplatíte bezmála šestinásobně více. Jakému modelu dáte přednost?