Jak vybavit zahradu na léto

Léto už konečně začalo a dětmi vytoužené prázdniny také. Chcete-li, aby si tento čas maximálně užily a zpestřit jim chvíle strávené venku na čerstvém vzduchu, pak nezapomeňte na hračky na zahradu. S nimi si totiž užijí spoustu zábavy a legrace.

Obzvláště v horkých dnech přijdou vhod dětské bazény. Ty rozhodně dělají radost všem plavcům, ale i neplavcům, kteří si tu mohou užívat veselého čvachtání. Na výběr jsou v různých barvách, tvarech i velikostech. Největším oříškem je hlavně zvolit design bazénu. K mání jsou zvířecí motivy či obrázky hrdinů z oblíbených pohádek. Při výběru nezapomeňte zohlednit věk vašeho dítě i počet ratolestí, kteří v něm budou dovádět. Vaši peněženku nijak nezruinují, jejich pořizovací cena není vysoká – ty nejlevnější seženete už za pár stokorun a zprovoznit je dokáže každý, nepotřebujete k tomu ani nářadí, ani manuální zručnost. Jsou maximálně bezpečné, nemají žádné ostré hrany a splňují ty nejpřísnější bezpečnostní normy na zpracování i použité materiály. Výhod však poskytují daleko více. Snadná je i jejich údržba a náklady na provoz jsou zanedbatelné. Rochnit se v nich mohou už děti od jednoho roku. Pro batolata vybírejte bazén se stříškou, která je ochrání před sluníčkem.

Aby byla zábava opravdu maximální, nesmí chybět hračky. Patrně nejoblíbenější jsou nafukovačky do vody, které povýší obyčejné koupání na úžasné radovánky. Lehátka a nafukovací sedátka nabízí příjemné posezení a poležení nejen na vodě, ale i mimo ni.

A pokud máte k dispozici na zahradě vlastní „tréninkový prostor“ určitě jej využijte a v pohodlí domova svoji ratolest naučte plaveckému i potápěčskému umu. V lepším případě za pomoci různých kvalitních plaveckých a potápěčských potřeb, jako jsou potápěčské brýle, šnorchly a další pomůcky. Promyšleným postupem odstraníte obavy dítěte z vody a ukážete mu, jak si tohoto živlu užívat.