Jak vybírat kuchyňský textil, který se hodí též do jídelny, restaurací a kaváren?

Zástěry, ubrusy, prostírání a utěrky jsou nezbytným bytovým textilem, jemuž patří v kuchyni čestné místo. A je úplně jedno, zda se jedná o kuchyň v domácnosti, nebo ke gastronomickým účelům. Správně zvolené kuchyňské textilie podtrhnou ve veřejné jídelně a restauraci stylovou atmosféru, dají vyniknout stolování na úrovni.

 

Dbejte na styl při vaření

Velmi praktickou pomůckou, která ochrání vaše oblečení během přípravy jídla, jsou kuchyňské zástěry. K dostání jsou v řadě dezénů, od elegantních přes stylové až po humorné. Právě poslední jmenované jsou vděčným dárkem pro recesisty, kteří si potrpí na vtipné obrázky a nápisy. Navíc zástěra se dobře ladí i s dalším kuchyňským textilem, jímž jsou chňapky, ubrusy a utěrky. Nadšené kuchtíky a kuchařky proto potěší pěkně sladěný set, jenž je možné získat v dárkovém balení.

 

Bezpečnost na prvním místě

Vaření se neobejde bez manipulace s horkými hrnci a pekáči. Z toho důvodu by v kuchyni neměly chybět chňapky, a to v textilní nebo silikonové podobě. Důležité je věnovat pozornost materiálu. Aby vás bezpečně ochránil před případnými popáleninami, musí být teplovzdorný. Velmi se osvědčily rovněž chňapky neoprenové nebo s teflonem. Místo chňapek lze použít též utěrky. Při jejich výběru dbejte na hustotu a gramáž, neboť tyto dvě vlastnosti zaručují jejich savost a dlouhou životnost.

 

Zaměřeno na jídelní stůl

Základem každého slavnostního stolování jsou ubrusy a prostírání. Ubrusy můžeme zvolit čtvercové a obdélníkové, které pokryjí celou jídelní desku. Další variantou jsou tzv. běhouny, což je úzký pruh látky vedoucí středem stolu. Jsou vhodné též k ozdobení komody či konferenčního stolku. Nemají-li vaše jídelní židle polstrování, pořiďte si sedáky, které sezení výrazně zpohodlní a vyhnete se tak otlakům na stehnech.