Jak vybrat kvalitního výrobce žehliček na vlasy?

Mezi spoustou výrobců žehliček na vlasy a dalších přístrojů se najdou i tací, pro něž kvalita nic neznamená a na trhu se udrží jen díky velmi nízké ceně. Jak takové výrobce poznat? A naopak jak zjistit, který z nich vyrábí kvalitní produkty?

 

 

 

 

Za posledních dvacet pokročila vlasová kosmetika o notný kus vpřed. A to nejen co se týče samotných přípravků, ale také v oblasti přístrojů, které pomáhají naše vlasy udržet krásné. Mezi ty nejnovější a zároveň nejoblíbenější patří zcela jistě žehličky na vlasy. Co všechno by však měly výrobky profesionálního výrobce žehliček splňovat?

Vyberte vhodný povrch

Kvalitní žehlička na vlasy v první řadě vlasy neničí. Poničení vlasů způsobuje v první řadě příliš vysoká teplota. Vlasy jsou vysušené, lámou se a krepatí. Tomu lze změnit zčásti zabránit výběrem vhodného povrchu. Dnes už se žehličky vyrábí ze spousty materiálů, přičemž každý má jiné přednosti.

Keramické povrchy zabrání mechanickému poškození při žehlení a zároveň s nimi vyžehlíte vlasy velmi rychle, teflonový povrch byste měli zvolit tehdy, používáte-li hodně stylingových přípravků – ty mají tendence se k žehlicím plochám leckdy připékat. A turmalínový povrch zčásti chrání už poškozené vlasy a zároveň je ionizuje. Nejvýhodnější samozřejmě je žehlička, které vlastnosti těchto povrchů kombinuje.

Nastavte správnou teplotu

To, že by žehlička měla obsahovat termoregulaci, je snad už v dnešní době samozřejmostí. Bohužel si to však většina žen neuvědomuje a tvrdošíjně vlasy žehlí pod tou nejvyšší teplotou, protože tak nejrychleji dosáhnou požadovaného výsledku. Tím samozřejmě vlasy čím dál více poškozují.

Pro zvolení teploty platí jednoduché pravidlo – čím poškozenější vlasy, tím nižší teplota by měla být zvolena. I s nižší teplotou totiž můžete vlasy zdárně narovnat.

Kvalita stojí více

A žehličku jakého výrobce tedy zvolit? Obecně platí, že každý si musí vybírat podle svých vlasů a požadavků na povrch. Za dobrou volbu však lze označit žehličky na vlasy Remington. I zde však pečlivě vybírejte jednotlivý model a nebojte se za kvalitu připlatit.

Stejnou kvalitu byste však měli žádat i od výrobců dalších přístrojů – například fénů či strojků na vlasy. Vlasy sice rostou, ale pokud si je poničíte a budete je muset ostříhat na krátko, potrvá dlouho, než opět získají svoji původní délku. I u péče o vlasy tedy platí – dvakrát měř, jednou řež.