Jak vybrat správné zabezpečení pro auto?

Způsobů jak zabezpečit váš automobil je hned několik. Jaké však bude to správné, které na 100% ochrání vašeho rychlého „automiláčka“? Jejich rozdíly jsou především v použitých technologiích, účinnosti a samozřejmě finanční náročnosti. Pojďme se podívat na základní rozdělení zabezpečovacích systémů pro osobní automobily. A dle toho se také dovíme, jaké máme možnosti zabezpečení.

 

Monitorovací a vyhledávací systémy

Jedná se o nejmodernější systémy, které pracují na bázi lokalizace automobilu pomocí GPS a předávání aktuální polohy službou mobilního internetu na centrální server. Monitorování nebo vyhledávání odcizeného automobilu je tak velice rychlé a efektivní.Informace o aktuální poloze automobilu získáváte přímo na svůj mobilní telefon nebo tyto informace odcházejí do bezpečnostní služby, která následně provádí zajištění vozidla v terénu.

Tyto monitorovací a vyhledávací systémy jsou samozřejmě finančně nejnáročnější, ale záleží i na výběru doplňkových služeb.

 

Elektronické zabezpečovací systémy

Mezi standardní elektronické zabezpečovací systémy pro osobní vozidla a motocykly patří autoklíče s dálkovým ovládáním, autoalarmy, imobilizéry. Autoalarm je elektronický systém, který ve vozidle zajišťuje blokaci nastartování motoru, kontroluje uzavření dveří kapoty a kufru.

 

Mechanické zabezpečovací systémy

Mezi základní mechanické zabezpečovací systémy patří všechny možné blokace mechanických součástí automobilu. Především tedy pro zajištění nepohyblivosti vozidla. Nejčastěji se blokuje řadící systém automobilu. Dále potom volant nebo pedály brzdy a spojky. Mechanické systémy jsou většinou efektivní, pokud jsou spojeny s karoserií automobilu.

 

Registrační systémy a systémy značení

I registrace automobilu do evidence vozidel, podle které je možné ho následně identifikovat, patří mezi zabezpečení automobilů. Kromě samotné registrace se provádí mechanické značení oken pískováním speciálního kódu nebo VIN karoserie pro jednodušší kontrolu. Nově lze i značit speciálními kódy jakoukoli část automobilu, která je pak identifikovatelná.