Jak zvýšit imunitu a doplnit vitamíny

Posílení imunitního systému je nutné nejen v zimě, ale i po celý rok. Zvyšte svou imunitu a doplňte potřebné vitamíny tak, aby vás nedostala žádná nemoc. Uvidíte, že pokud do svého jídelníčku zařadíte správné potraviny, budete mít plno energie a váš dobrý psychický stav se bude odrážet i do vaší fyzické kondice.

Potravinové doplňky

Nejjednodušší způsob, jak doplníte potřebné vitamíny a minerály, jsou potravinové doplňky. Ty zakoupíte ve větších obchodních centrech, ve zdravé výživě, v drogerii i v lékárně. V zimě se rozhodně vyplatí doplňovat vitamín C, vitamín B i potřebný vitamín D, který nám chybí a nejvíc jej získáváme ze slunečního světla. Zaměřte se také na doplnění vápníku a hořčíku, kdy nedostatek vede například k únavě a snížení fyzické kondice a výkonu.

 

Zařaďte v zimě polévky

Skvělou možností, jak dostat do těla co nejvíc potřebných látek, jsou polévky. Ať už si vyberte kuřecí, hovězí nebo zeleninový vývar, tak kromě masa přidejte do receptu dostatek kořenové zeleniny. Vyzkoušet můžete také zeleninové krémy. Mezi oblíbené patří například brokolicová, květáková nebo dýňová polévka. Uvařte zmíněnou zeleninu ve vývaru, přidejte koření, smetanu na zahuštění, a poté rozmixujte kvalitním multifunkčním mixérem RM-800 W, který má univerzální sekací nůž a navíc nádobu na mixování s kapacitou 0,5 l a nádobu na šlehání s kapacitou 0,6 l.

 

Dostatek zeleniny

Ke snídani, svačině i večeři se nebojte servírovat i dostatek čerstvé zeleniny. Pokud patříte mezi milovníky salátů, tak si připravte rajčatový nebo okurkový salát, který se hodí i k obědu a hlavnímu chodu. Pokud v zimě nechcete jíst čerstvou zeleninu, nebojte se ji dusit, vařit v páře nebo třeba péct.

 

Ovoce do 15 hodiny

Ovoce konzumujte klidně denně, ale protože obsahuje vyšší množství cukru, tak se snažte omezit jej po 15 hodině. Připravte si chutné smoothie drinky, pomocí ručního multifuknčního mixéru RM-800B. Nebo stačí ovoce vložit do smoothie mixéru RM-500 blue, přidat mléko, případně oblíbené koření a rozmixovat v hladký nápoj plný zdraví. Součástí tohoto mixéru je navíc i nádoba vhodná na cesty.

 

Zelené potraviny

Nezapomínejte také na zelené potraviny, které působí jako antioxidant, podporují imunitu a správnou funkci vašeho organismu. Slouží k lepšímu trávení a dá se z nich připravit velké množství pokrmů. Sem patří například různé druhy salátů, zmíněná brokolice, špenát nebo třeba řasa chlorella a zelený ječmen.