Jaká investiční strategie se vyplácí nejvíce s ohledem na rizika?

Podle průzkumů Češi nejraději investují do zlata a nemovitostí. Zatímco drahé kovy jsou nejistým investičním počinem a jsou poplatné trendům na mnohdy překotně se vyvíjejícím trhu, nemovitosti zůstávají bezpečným zhodnocením peněz při zajímavé výnosnosti. Dobrý výnos však nepřichází automaticky ruku v ruce s nákupem nemovitosti. Vhodná investiční strategie a kvalitní správa dokáže zajistit výnos až 7. p. a. a vysokou míru zhodnocení.

Není náhoda, že Češi nejčastěji volí právě nemovitosti. Investiční riziko je nízké, vidina stabilního výnosu více než lákavá a taktéž volatilita, tedy míra kolísání hodnoty nemovitosti nebo výnosu z ní, je oproti jiným investičním komoditám velmi nízká. Pokud tedy nechcete nechat svoje peníze ležet nezhodnocené ladem, je na čase začít uvažovat o vhodné investiční strategii.

Laická investiční strategie většiny Čechů do jisté míry koresponduje s postupem zkušených investorů. Ti se také uchylují na prvním místě k nemovitostem, mají-li volné finanční prostředky a chtějí je bezpečně uložit a výhodně zhodnotit. Nákup nemovitosti je vhodný i pro ty, kteří chtějí klidně spát a před adrenalinem tržních spekulací dávají přednost jistému dlouhodobému výnosu. Právě nemovitosti představují komoditu s historicky nejstabilnější hodnotou a výnosem. Pochopitelně i ceny nemovitostí se mohou krátkodobě propadnout, pokud jste ovšem investovali do bytu či domu v atraktivní lokalitě, můžete si být jistí, že jeho cena půjde po dočasném pádu opět nahoru.

Odhaduje se, že do budoucna ceny nemovitostí už jen porostou, proto je rozumné rozhoupat se teď a v budoucnu už jen vlastněný byt či dům zhodnocovat. Koupenou nemovitost můžete prozatím pronajímat, a tím si tak zajistit pravidelnou měsíční rentu, a na stáří ji pak využívat soukromě. Na rozdíl od akcií nebo společnosti v bankrotu se u rezidenční nemovitosti nemůže stát, že by úplně přišla o svou hodnotu a vložené finanční prostředky by přišly nazmar. V porovnání s jinými komoditami má totiž kromě monetární hodnoty i hodnotu reálnou. Investoři do nemovitostí také často pořizují rezidenční jednotky s výhledem na jejich využití v důchodu nebo věnování je vlastním dětem.

 

Koupi nemovitosti provází řada nástrah, buďte připraveni

V případě bytu či domu se jedná o investici mnohdy na celý život, je tedy na místě obezřetnost a pečlivé zvažování dílčích kroků. Otázkou zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Kromě toho, aby vám náhoda přála, je třeba mít slušné technicko-právní znalosti a také zkušenosti s obchodním jednáním, jinak se může stát, své peníze investujete nevýhodně. „Odpovědí na tuto situaci je využití služeb nestranného profesionála. Proto jsme přišli se službou, která zajišťuje výhodný nákup nemovitosti bez rizik. Původně jsme ji vyvinuli doslova na míru našim přátelům a klientům, kteří se na nás obraceli o radu či pomoc, jak postupovat při koupi reality,“ říká David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates International, která se v této oblasti pohybuje přes 10 let. Jejím hlavním smyslem je zajistit zájemcům zajímavé příležitost k investování na nemovitostním trhu, minimalizaci možných rizik a maximalizaci výnosů.

Mnoho nezkušených investorů zapomíná, že dobrým nákupem starost o nemovitost nekončí. Je pouze jedním článkem celého investičního řetězce. Samotná správa nemovitosti je neméně důležitá, protože bez případné rekonstrukce, obsazení jednotky nájemníky a pravidelné údržby se nemovitost sama nezhodnotí. I službu kvalitní správy nemovitosti můžete využít u stejné společnosti a mít o vše pečlivě postaráno bez starostí a potenciálních rizik.