Jaká jsou pravidla saunování v infrasaunách?

Působivé účinky pravidelného prohřívání lidského organismu jsou nám známy již po mnoho let.. Technologický pokrok v současnosti dopřává saunování i lidem, kteří si běžné formy saunování ve finských saunách s ohledem na své zdraví dovolit nemohou. Infrasauny jsou pro tělo šetrnější, vzhledem k tomu, že i mimo jiné využívají nižších teplot. Pravidelné navštěvování infrakabiny mají za následek vylepšení tělesného i psychického stavu a celkového očištění těla od nepříznivých látek a toxinů. Infrasaunu si v současné době může dovolit opravdu každý ve svém domě. Uvolněte své svaly a dopřejte si malý okamžik odpočívání. Nejenže vás již nebudou bolet vaše klouby, taktéž spálíte zbytečné kalorie.

Základní pravidla

Pokud máte zdravotní problémy, je lepší se o možnostech saunování poraďit se svým lékařem. I ti vám ale potvrdí, že v infrasaunách se může saunovat zcela kdokoliv. Infrasauny jsou úchvatné i pro malé děti. Stačí se saunování věnovat 1x až 2x týdně a vaše tělo bude kompletně regenerované. Při pravidelném užívání infrasauny (1x – 2x týdně) již brzy oceníte její celkový přínos jak po stránce odpočinku, tak po stránce zdravotní – moderní infrasauna umí pomáhat prakticky všude tam, kde se užívání běžné finské sauny stává kontraindikačním (vysoký / nízký krevní tlak, dýchací cesty, špatná snášenlivost vysokých teplot, srdeční zdravotní problémy, atp.) velice zásadní pro správné saunování je ale samotná technologie využívaných infrazářičů. Kabinu je potřebné si 10 minut před užitím předehřát na teplotu 33°C až 35°C a v průběhu potící kúry nechat navýšit až na cca 50 – 60 °C. Co je v těchto startujících deseti minutách nejdůležitější – rehabilitační infrazářiče nabíhají na svou určenou léčebnou vlnovou délku (pozor, běžné průmyslové infratechnologie toto ošetřeno nemají!).

Seďte a pijte

Snažte se dodržet i časové rozpětí jednotlivého pobytu, který by neměl přesáhnout více jak 35 minut. Do infrakabiny si sebou vezměte vyhovující množství vody. Především konzumace čerstvé vody zrychluje a zároveň zkvalitňuje kompletní rituál působení infračerveného tepelného systému.

Při infrasaunování je nejvhodnější zaujmout pozici v sedě. Zbytečně neusilujte o žádný pohyb. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se vaše tělo prohřeje rovnoměrně. Do kabiny je dobré vzít si sebou 3 ručníky. Jeden pod nohy, druhý na sezení a třetí na masírování těla.

Pokud vás zajímají i další informace o infrasaunách a rádi byste si jednu zakoupili domů, případně máte zájem o její realizaci, navštivte internetové stránky na adrese http://www.sauny-vital.cz/ .